У Кривому Розі закрили найстаршу аглофабрику металургійного виробництва. Коментар еколога

У Кривому Розі закрили найстаршу аглофабрику металургійного виробництва. Коментар еколога

Доповнено
У Кривому Розі закрили найстаршу аглофабрику металургійного виробництва. Коментар еколога
. Фото: АМКР

У Кривому Розі закривають найстаршу агломераційну фабрику металургійного виробництва підприємства "АрселорМіттал Кривий Ріг". Про це йдеться в повідомленні на фейсбук-сторінці комбінату.

Раніше фабрика забезпечувала агломератом доменний цех №1 — по 8 тисяч тонн на добу.

За повідомленням, фабрику зупинили через скорочення обсягів виробництва у воєнний час, а також задля виконання зобов’язання компанії знизити промислове навантаження в регіоні.

"Завдяки зупинці роботи цієї аглофабрики щорічні викиди забруднюючих речовин зменшаться на 29,4 тисячі тонн, що складає 13% від загальних викидів «АрселорМіттал Кривий Ріг» (при максимальному завантаженні виробничих потужностей)", — сказано в повідомленні.

Зупинити аглофабрику змогли завдяки реконструкції інших агломераційних цехів, які залишаться в роботі на підприємстві.

Замість чотирьох аглоцехів на комбінаті тепер будуть працювати три.

Коментар екологині

Екологиня громадського об’єднання «Досить труїти Кривий Ріг» Ганна Амбросова говорить: згідно з міською екологічною програмою, аглофабрику мали закрити ще кілька років тому.

"Фабрику дуже багато років обіцяли зупинити, тому не вкладалися у модернізацію, і викиди від цієї фабрики складали значну частину викидів всього підприємства", — сказала вона в коментарі Суспільному.

На думку фахівчині, із зупинкою фабрики повітря стане чистішим, але відчують це містяни не так швидко.

Що відомо

  • 3 березня 2022 року в компанії "АрселорМіттал" ухвалили рішення призупинити виробництво сталі на комбінаті в Кривому Розі, щоб гарантувати безпеку людей та активів. За кілька днів до цього через війну виробництво скоротили приблизно на дві третини.
  • 11 квітня роботу підприємства почали відновлювати, зокрема запустили доменну піч №6 й вилили перший чавун.
  • У червні підприємство заявило, що відновлює безперервне виробництво, яке зупинилося у березні 2022 року через повномасштабну війну.
  • Потім планували, що з 1 серпня на найближчі три місяці "АрселорМіттал Кривий Ріг" призупинить роботу гірничо-збагачувального комбінату. Рішення пояснювали зниженням економічної активності в Європі, зменшенням попиту на залізорудну продукцію, а також суттєвим зростанням витрат на транспортування залізорудної сировини.
  • У жовтні металургійний комбінат після тимчасової зупинки запустив кар'єр і дві фабрики.
  • У листопаді 2022 року комбінат оголосив, що призупинив більшість виробничих процесів до стабілізації енергозабезпечення в країні.

Читайте також

На Дніпропетровщині енергетики заживили 70% критичної інфраструктури, з електрикою — 20% осель

У Дніпрі поступово відновлюють водопостачання

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок