У Дніпрі, у Палаці дітей та юнацтва, 3 вересня презентували розмовний клуб з вивчення української мови. На першій зустрічі учасники вчилися грамотно й красиво розповідати про себе українською. Заняття будуть безкоштовні для всіх охочих. Невдовзі планують відкрити схожий мовний клуб на лівому березі, а потім – у кожному з восьми районів міста.
Докладніше – у фоторепортажі Суспільного.
Клуб організувало Дніпровське міське об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Шевченка разом з міською радою.
Як каже директорка департаменту молодіжної політики міськради Дар’я Біла, для зручності слухачів обрали дві локації — на правому та лівому березі міста. Є укриття на випадок повітряних тривог.
«Слухачі старанні, вони отримують домашні завдання», — сказала Дар’я Біла.
Як зазначив керівник «Просвіти» Сергій Тютюнник, приблизно 40% тих, хто хоче вивчати мову, – це переселенці.
Середній вік – від 50 років.
Викладачі працюють на волонтерських засадах.
Каже: зустрічі розраховані майже на рік, до травня.
«Викладачі – це волонтери Січеславської «Просвіти», філологи, учителі української мови. Поки на волонтерських засадах. Завантаженість немала, і треба щось думати з гонорарами», – сказав він.
Ольга Кузьменко – переселенка. Вона приїхала до Дніпра з Нікополя. Каже: її діти перейшли на українську, тож хоче не відставати. Читає книжки лише українською мовою, розповідає вона.
«Якщо людина бажає перейти на українську, вона перейде. Не бажає – ви її ніяк не примусите. А ще важливо – щоб змінилося середовище і навіть покоління. Коли піде оце покоління, яке навчалося при Радянському Союзі, яке взяло собі в голову, що якщо говориш українською, то ти – «колгоспник»…», – сказала Ольга.
Заняття в таких клубах будуть безкоштовні для відвідувачів. Це – частина муніципальної програми «Українською, будь ласка», яку ухвалили в серпні 2022 року.
Збиратимуться двічі на тиждень групами по 10- 15 людей.
Долучитися до роботи можна через телеграм-канал «Просвіти».
Читайте також
"Українською, будь ласка": у Дніпрі затвердили програму розвитку та функціонування української мови
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро