На підтримку Корбана з відкритим листом до Зеленського звернулися більше сотні політичних та громадських діячів

На підтримку Корбана з відкритим листом до Зеленського звернулися більше сотні політичних та громадських діячів

На підтримку Корбана з відкритим листом до Зеленського звернулися більше сотні політичних та громадських діячів
. Обозреватель

На підтримку керівника Центру тероборони Дніпра Геннадія Корбана з відкритим листом до президента Володимира Зеленського звернулися більше сотні політичних та громадських діячів. Про це йдеться на сайті Дніпровської міськради.

Позбавлення громадянства і недопущення в Україну Геннадія Корбана, на думку авторів листа, не має нічого спільного із законом та завдає ударів по міжнародному іміджу країни і обороноздатності ключового міста опору агресії РФ.

Тож вони просять Зеленського дати доручення Комісії з питань громадянства при Президентові провести перевірку та відновити конституційні права Геннадія Корбана як громадянина України.

Нині лист уже підписали майже 120 людей. Серед них – Герой України, народний депутат України I, II та IV скликань Степан Хмара, професор Гарвардської медичної школи Геннадій Фузайлов, міські голови обсланих центрів України, представники бізнесу, лідери громадської думки, колишні політв’язні, відомі письменники та лікарі.

Що відомо

  • 20 липня нардеп від "Батьківщини" Сергій Власенко оприлюднив копію начебто указу президента про припинення українського громадянства Ігоря Коломойського, Геннадія Корбана та Вадима Рабіновича. На сайті президента офіційно документ не було опубліковано.
  • 22 липня у Геннадія Корбана при в`їзді в Україну на контрольно-пропускному пункті Смільниця вилучили закордонний паспорт.
  • За словами адвоката Андрія Йосипова, рішення про відмову в перетині кордону Корбану ухвалили, посилаючись на те, що існує указ президента про позбавлення Корбана громадянства. Проте копію указу не показали. У в`їзді відмовили як особі без громадянства
  • Начальник управління комунікацій Державної міграційної служби України Гага Кікнадзе у коментарі Суспільному повідомив, що не може надати інформацію щодо доручення Міграційної служби про вилучення паспорта Корбана через захист персональних даних.
  • 26 липня Геннадій Корбан повідомив, що покинув транзитну зону і перебуває у Польщі. Він зазначив, що шукає можливість перетнути кордон України.

Читайте також

"Позбавлення громадянства і втрата громадянства — це різні правові інститути". Юрист про вилучення паспорта у Корбана

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок