Яким буде ЗНО-2022 та що змінилося для абітурієнтів в умовах війни – пояснюють фахівці з Дніпра

Яким буде ЗНО-2022 та що змінилося для абітурієнтів в умовах війни – пояснюють фахівці з Дніпра

Яким буде ЗНО-2022 та що змінилося для абітурієнтів в умовах війни – пояснюють фахівці з Дніпра
.

Цьогоріч вступники до вищих навчальних закладів замість ЗНО складатимуть мультипредметний тест. У чому суть цього тесту та яким чином його будуть складати абітурієнти, в прямому етері програми "Сьогодні. Головне" на Суспільному Дніпро розповіла директорка Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марина Горбенко-Хвастунова.

За її словами, мультипредметний тест складатиметься з 60 питань з трьох обов’язкових предметів: українська мова, математика та історія України.

Марина Горбенко-Хвастунова розповідає: процедура реєстрації була спрощена. Також вона зазначила, що реєстрування на ЗНО ще триває.

"Якщо ми говоримо про 19 квітня, то це дедлайн на основну сесію національного мультипредметного тесту. Далі, на додаткову і спеціальну сесію ще буде відкрита реєстрація. На жаль, говорити про конкретні дати наступних сесій, сьогодні ми ще не можемо", – каже директорка регіонального центру оцінювання.

Таким чином, цьогоріч планується проведення основної сесії, додаткової й спеціально організованої.

Як повернути кошти за ЗНО

За словами Марини Горбенко-Хвастунової, пробне ЗНО в цьому році проводити недоцільно з огляду на те, що змінено сам формат проведення тесту. Його було скасовано. Через це, з травня місяця учасники зможуть частково повернути гроші за пробне ЗНО або перерахувати їх до ЗСУ.

"Буде повернута не вся сума, а лише її частина. 24 лютого в нас були вже надруковані зошити, бланки, вибудована логістична схема та розподілені учасники по пунктах тестування", – сказала вона.

І додала: в Дніпропетровській області сума, яку можна повернути за пробне ЗНО, становитиме 195 грн.

Планується проведення мультипредметного тесту і для абітурієнтів, які знаходяться у Європейських країнах.

Які умови вступу на аспірантуру та магістратуру

За словами завідувача кафедри системного аналізу та управління НТУ "Дніпровська політехніка" Тімура Желдака, цього року спосіб вступу до магістратури буде залежати від спеціальності.

Абітурієнти, які вступатимуть на магістратуру за спеціальностями, що відносяться до гуманітарного блоку, будуть складати магістерський тест навчальної компетентності. Це комплексний тест, який дозволяє оцінити, як професійні, так і загальні здібності людини. На технічні спеціальності прийматимуть за фаховим іспитом.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок