Іван — військовослужбовець підрозділу безпілотних систем 128 бригади Тероборони Збройних сил України "Дике поле". Чоловік 17 років був викладачем в одному з вишів Дніпра та працював у сфері інформаційних технологій. На другий місяць повномасштабного російського вторгнення став добровольцем.
Свою історію Іван розказав Суспільному.
В цивільному житті чоловік близько 17 років пропрацював викладачем в одному вищих навчальних закладів та паралельно працював у сфері ІТ.
"В цивільному житті я був викладачем в українському виші, паралельно займався інформаційними технологіями. Працював у приватному підприємстві, а заробляв створюючи програмні продукти для медицини. Я викладав інформатику, інформаційні технології й трошки математики", — розповів Іван.

Службу у війську чоловік почав з роботи в штабі. За його словами, переважно займався документообігом. В один з робочих вечорів до них зайшов військовий з навчальним обладнанням для керування дронами й Іван вирішив спробувати.
"Ввечері до нас на штаб приїхав хлопець, який мав зі собою обладнання для навчання FPV: комп’ютер, пульт з програмою, що імітує тренування. Я ввечері сів і встав вже вранці трошечки вміючи літати. Мене командир тодішнього батальйону не полаяв, а сказав: "Ну тоді вперед", — розказав військовий.

Швидкість опанування навичок керування безпілотниками залежить від досвіду людини, зазначив Іван. За його словами, людям, які грали в комп'ютерні ігри легше навчитися.
"Це залежить від людини, від її досвіду. Досвіду у комп’ютерних іграх чи ігрових видах спорту, де розвивається мала моторика пальців. Це важливо дійсно, від цього залежить швидкість навчання пілота", — сказав військовослужбовець.

За його словами, саме досвід у сфері інформаційних технологій допоміг йому стати оператором дрона.
"Досвід в ІТ сфері мені допоміг. Всі дрони — їх треба налаштовувати, треба розуміти, як вони будуються. Треба розуміти як з ними, якщо щось зламалося — що це саме зламалося", — зазначив він.
Зараз військовий керує восьмидюймовим FPV-дроном, які споряджуються вибухівкою.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро