Перейти до основного змісту
"Гра в кальмара 2" очолила чарти Netflix: корейський контент — друга за популярністю категорія після американського

"Гра в кальмара 2" очолила чарти Netflix: корейський контент — друга за популярністю категорія після американського

"Гра в кальмара — 2" найпопулярніший серіал на Netflix
Кадр із дорами "Гра в кальмара". Netflix

Корейські серіали та фільми продовжують домінувати на Netflix: у другій половині 2024 року вони стали другим за обсягом переглядів напрямом на платформі після американського контенту. Найуспішнішим шоу став другий сезон "Гри в кальмара" — він набрав майже 620 мільйонів годин перегляду, а корейський контент загалом становить 8 % світових переглядів Netflix.

Про це повідомляє The Variety.

Згідно з новим звітом аналітичної компанії Ampere Analysis, у другій половині 2024 року користувачі Netflix переглянули корейський контент на 7,7 мільярда годин. Це дозволило Південній Кореї посісти друге місце серед усіх країн-виробників за часткою глобального перегляду на платформі — 8 % від загального обсягу, випередивши Велику Британію (7–8 %) та Японію (4–5 %).

Найбільшим хітом став другий сезон "Гри в кальмара", що очолив світові чарти Netflix із 619,9 мільйона годин перегляду. Успіх флагманського серіалу сприяв і популярності інших корейських проєктів: романтичної драми Love Next Door, кулінарного шоу Culinary Class Wars, а також довготривалих фаворитів глядачів — Queen of Tears, Crash Landing on You та першого сезону "Гри в кальмара".

Аналітики зазначають, що корейські проєкти становлять 17 % з-поміж 500 найуспішніших неамериканських проєктів на Netflix. Значна частина цього контенту — оригінальні або ексклюзивні проєкти платформи: у другій половині 2024 року понад половина з топу 100 корейських шоу були створені спеціально для Netflix, ще 31 % — доступні лише на ній. Ключовим партнером у виробництві виступає компанія CJ ENM — медіахолдинг, що забезпечує левову частку контенту для стримінгу.

У 2023 році Netflix оголосив про інвестиції в обсязі 2,5 мільярда доларів у корейську індустрію розваг на період 2024–2028 років. Платформа активно співпрацює з локальними мовниками (CJ ENM, JTBC, KBS, SBS, MBC) і розширює власні виробничі потужності, зокрема за допомогою Studio 139 та Samsung Studio.

Південнокорейські медіагрупи також користуються хвилею глобального інтересу до "халлю" — корейської хвилі в культурі. CJ ENM, найбільший гравець ринку, вже анонсував контентний бюджет на 2025 рік у розмірі 818 мільйонів доларів. Компанія планує розширити глобальні партнерства (зокрема, з Warner Bros. Discovery та Fifth Season) та готується до міжнародного запуску власної стримінгової платформи Tving.

"Аналіз переглядів на Netflix свідчить: південнокорейський контент сьогодні — один із найекспортованіших і найпопулярніших у світі. Він формує як сенсаційні хіти, так і стабільно високі перегляди, тож інвестиції Netflix у цей напрям залишаються стратегічно вмотивованими", — заявила Оріна Чжао, дослідниця Ampere Analysis.

Що відомо про "Гру в кальмара"

"Гра в кальмара" — південнокорейський вебсеріал у жанрі виживання, пригодницького бойовика, трилера і драми. Режисер і сценарист серіалу Хван Донхьок працював над ним понад 10 років з перервами.

Оригінальна дорама стала сенсацією одразу після прем'єри у вересні 2021 року. Згідно з повідомленням Netflix, вона набрала 1,65 мільярда годин переглядів за перші 28 днів після виходу. А також виграла шість премій "Еммі" в праймтайм із 14 номінацій.

У центрі сюжету — чоловік, який бере участь у підпільних змаганнях, що засновані на дитячих іграх.

Другий сезон зосереджено на тому, що гравець 456 відмовляється від поїздки до США і повертається, щоб вистежити й викрити організаторів, що стоять за смертоносною грою.

Третій сезон вийде 27 червня 2025 року і стане фінальним. На постері працівник ігор у рожевому костюмі тримає за ноги учасника змагань. Під ними напис — "Готуйся до фінальної гри".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня
Вибір редакції
На початок