Зустріч-дискусія "Ніч ідей" на UA: Радіо Культура спільно з Французьким інститутом в Україні

Зустріч-дискусія "Ніч ідей" на UA: Радіо Культура спільно з Французьким інститутом в Україні

Зустріч-дискусія "Ніч ідей" на UA: Радіо Культура спільно з Французьким інститутом в Україні
.

28 січня о 12:10 в ефірі UA: Радіо Культура відбудеться трансляція зустрічі-дискусії "Ніч ідей", створеної Французьким інститутом в Україні за участі й інформаційної підтримки UA: Радіо Культура. Шоста "Ніч ідей", яка відбудеться одночасно на 5-ти континентах, побудована навколо теми "Близькі".

"Ніч ідей" 2021 року набуває особливого значення в умовах пандемії COVID-19. Тема "Близькі" була обрана, щоб дозволити учасникам замислитися про свої взаємини з простором та мобільністю, про нові солідарності, які вимагає побудувати криза економічних та соціальних моделей, а також про місце цифрових технологій у нашому суспільстві. 

Учасники:

  • Андрій Курков — письменник, президент Українського ПЕН.
  • Володимир Єрмоленко — філософ, письменник, автор книги "Далекі близькі".
  • Олеся Островська-Люта — генеральна директорка Мистецького Арсеналу.
  • Русудан Махачашвілі — доктор філологічних наук, завідувачка кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Київського університету ім. Бориса Грінченка, експертка із застосування нових технологій у навчанні.
  • Ірина Славінська — продюсерка UA: Радіо Культура, журналістка, перекладачка та письменниця (модераторка дискусії).

Ірина Славінська, продюсерка UA: Радіо Культура зазначає: 

"Можливість бути разом навіть у часи карантину та самоізоляції — це історія про силу радіо. Саме тому UA: Радіо Культура з великою радістю долучилося до глобального проєкту “Ніч ідей”. Щороку ця подія відбувається у вільному просторі обміну між країнами та культурами у всьому світі. Вільна, немов радіохвиля. Цього року "Ніч ідей" вимушено перемістилася онлайн і збагатилася радіовиміром. На UA: Радіо Культура 28 січня о 12:10 можна буде почути радіоверсію розмови на тему "Близькі". Думаю, саме час подумати про близькість в умовах карантину — як ми між собою взаємодіємо, що нас мотивує, і як змінилося звичне життя в культурі та освіті. Аби долучитися до розмови, нікуди їхати не потрібно — достатньо просто увімкнути приймач або стрім на нашому сайті".

Зустріч-дискусія "Ніч ідей" на UA: Радіо Культура спільно з Французьким інститутом в Україні

"Ніч ідей" організовується французькою культурною мережею — одночасно у Франції та в усьому світі — у бібліотеках, культурних центрах, університетах, а також музеях, віднині відбувається у понад 100 країнах, які в останній четвер січня проводять з цієї нагоди сотні різних заходів.

Наталі Берас, очільниця Французького інституту в Україні вважає: "Цьогорічна тема “Ночі ідей” справді набуває особливого значення в умовах пандемії COVID-19. У час, коли санітарна криза загострює відчуття приналежності до світу, спонукає нас по-новому подивитись на наші відносини з навколишнім середовищем, а також ставить під питання майбутнє наших економічних та соціальних моделей, “Ніч ідей”, ця подія світового масштабу, дарує нам можливість замислитися колективно всім світом над тим, яким буде життя після ковіду.

У 2021 році ФІУ вирішив провести захід у форматі онлайн. Протягом всього тижня перед 28 січня ФІУ викладатиме відеозаписи виступів представників громадянського суспільства, університетських кіл, студентів, які представлять вам наші заходи, що ілюструють відображення тематики “Близькі” у різноманітних сферах. А 28 січня о 18:30 на нашій сторінці у Фейсбук ви зможете переглянути дискусію між 4-ма українськими інтелектуалами, організовану разом із UA: Радіо Культура".

"Ніч ідей" — щорічна міжнародна подія, впродовж якої відбувається обмін знаннями та ідеями між країнами й культурами у всьому світі на мистецькі та наукові теми, а також роздуми про виклики сьогодення.

Французький інститут в Україні транслюватиме подію онлайн на своїй фейсбук-сторінці 27 і 28 січня о 18:30. 

Охочі також можуть взяти участь у "24 години Ночі ідей", яка відбудеться з 10:00 28 січня до 10:00 29 січня. Ця подія перетинатиме часові пояси в прямому ефірі від Океанії до Західного узбережжя Сполучених Штатів, резонуючи з місцевим досвідом, ідеями та баченням світу.

UA: Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі, у Києві звучить на частоті 97.6 FM. Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio.

На початок