У Південній Кореї запустили в космос аудіозапис синглу Home Sweet Home від G-Dragon у межах експериментального космічного артпроєкту, який поєднує мистецтво, науку і технології.
Про це 10 квітня розповідає Korea Times.
Проєкт є частиною постійної співпраці між Корейським інститутом передових технологій і науки (KAIST), та агентства Galaxy Corporation. Міждисциплінарний проєкт поєднує науку, мистецтво та популярну музику, відображаючи зусилля, спрямовані на створення культурного контенту майбутнього.
Інститут назвав це "першою у світі космічною передачею звуку", яка "мала на меті надіслати музичне повідомлення від митця у космос".
Передача була здійснена з 13-метрової космічної антени, встановленої в супутниковому центрі на університетському кампусі в місті Теджон, приблизно в 150 кілометрах на південь від Сеула. Звук прийняла антена на борту запущеного у 2023 році супутника і відправила у відкритий космос.

На майданчику було представлено кінематографічну медіаарт-роботу Iris від Лі Джінджуна, художника та доцента KAIST.
Відео було створено за допомогою технології генеративного штучного інтелекту (ШІ) на основі зображення райдужної оболонки ока G-Dragon. Звук включав пісню Home Sweet Home з останнього альбому музиканта Übermensch, а також звучання дзвона Еміля, історичного корейського бронзового дзвона, якому понад 1000 років (Bell of King Seongdeok або Emille Bell).
"Райдужна оболонка ока є символом, що відображає внутрішні емоції та ідентичність, її часто називають дзеркалом душі. За допомогою цієї роботи я прагнув зобразити «нескінченний всесвіт, побачений через внутрішнє я людства», дотримуючись перспективи G-Dragon", — сказав Лі про твір.
G-Dragon також поділився своїми враженнями від проєкту. На його думку, це "сюрреалістично", що "одна з моїх найзаповітніших пісень відправляється в космос": "Це вже дивовижно, що світ може ділитися музикою завдяки розвитку науки. Я дуже схвильований і сподіваюся, що [Home Sweet Home] «знайшла свій дім належним чином»".
G-Dragon є запрошеним професором у KAIST. З моменту свого призначення минулого року він відіграє провідну роль у просуванні досліджень у сфері розваг на основі штучного інтелекту та бере активну участь у плануванні проєктів через свою агенцію.
Директор з питань щастя Galaxy (Galaxy Corporation’s Chief Happiness Officer) Чхве Йонхо сказав: "Це знаменує собою новаторський крок у представленні людської культури в космосі і залишиться в пам'яті як знаковий виступ в історії музики — нарівні з тим, чого досягли The BeatlesУ лютому 2008 року NASA передало в космос пісню The Beatles Across the Universe.".
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]