Французький суд ухвалив остаточне рішення у гучній земельній суперечці щодо ділянки, яка вважається місцем створення останньої картини Вінсента Ван Гога — "Коріння дерев" (1890). Подружжя Жан-Франсуа та Елен Серлінже, яке володіє цією землею, перемогло у справі проти муніципалітету селища Овер-сюр-Уаз.
Про це повідомляє Euronews.
На схилі з корінням дерев у французькому селищі Овер-сюр-Уаз, розташованому за 35 кілометрів від Парижа, 37-річний Ван Гог створив своє останнє полотно — "Коріння дерев". Картина, сповнена експресії та хаосу, часто інтерпретується як відчайдушний візуальний жест митця перед його самогубством того ж дня. Більше ніж через 130 років після смерті художника, ділянка землі, на якій було створено картину, стала об'єктом судової тяганини. У 2020 році нідерландський дослідник Вутер ван дер Веен, науковий директор Інституту Ван Гога у Франції, за старою листівкою ідентифікував точне місце написання картини. Виявилося, що це схил у саду приватного будинку на вулиці Дюбіньї, 48.
Жан-Франсуа та Елен Серлінже придбали цю нерухомість у 2013 році — задовго до того як вона набула історичної цінності. Після відкриття вони почали проводити екскурсії по саду для туристів, які приїжджають з усього світу (вартість відвідування — €8).
Однак голова селища Ізабель Мезьєр намагалася оскаржити приватну власність родини, заявляючи, що ділянка є частиною громадської дороги й має належати громаді. У 2023 році суд нижчої інстанції визнав, що схил не є частиною публічного шляху. Тепер Апеляційний адміністративний суд у Версалі підтвердив це рішення, поставивши крапку у тривалій справі.
"Схил із корінням дерев, які зобразив Вінсент Ван Гог, не є елементом громадського шляху", — йдеться в ухвалі суду.
Попри це, Мезьєр заявила, що продовжуватиме боротьбу: "Це коріння — не товар. Воно належить людям Оверу", — написала вона у соцмережах, додавши, що справа ще не завершена остаточно.
Хто такий Ван Гог
Вінсент Віллем ван Гог — нідерландський художник-постімпресіоніст, який є однією з найвідоміших і найвпливовіших постатей в історії західного мистецтва.
За трохи більше як десятиліття створив близько 2100 художніх робіт, зокрема близько 860 олійних картин, більшість з яких датовані останніми двома роками його життя. Його творчий спадок мав величезний вплив насамперед на французький живопис.
За життя Ван Гог не зумів здобути комерційного успіху, і у 37 років, після років психічної хвороби, депресії та бідності вчинив самогубство.
Роботи Ван Гога здобули популярність у наступні десятиліття. Сьогодні його картини є одними з найдорожчих картин у світі, які коли-небудь продавали. Його спадщину вшановує Музей Ван Гога в Амстердамі, де зберігається найбільша у світі колекція його картин і малюнків.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]