Перейти до основного змісту
Виставки квітня: що подивитися у Києві, Одесі, Харкові, Хмельницькому, Дніпрі, Івано-Франківську, Львові та Варшаві

Виставки квітня: що подивитися у Києві, Одесі, Харкові, Хмельницькому, Дніпрі, Івано-Франківську, Львові та Варшаві

Виставки українського мистецва: куди піти в квітні
Іра Лоскот, "Запрошення", "Музей невражаючих мутацій", Мала Галерея "Мистецького арсеналу". Суспільне Культура/Яна Качковська

Суспільне Культура пропонує добірку нових виставок українського мистецтва, які можна відвідати у квітні в Києві, Одесі, Хмельницькому, Харкові, Дніпрі, Львові, Івано-Франківську, Граці та Варшаві. Деякі з них відкрилися в останні дні березня, але їх все ще можна буде побачити на власні очі в другий місяць весни.

Розглядаючи нірку мурашки перед дощем

Де: Thesteinstudio, Лютеранська, 6 (в арку та направо), Київ

Коли: 10–27 квітня, четвер — неділя з 11:00 до 19:00

Куратори: Олександра Погребняк, Дмитро Чепурний

Виставка є дослідженням взаємозв'язку між модернізацією та втратою домівки, підкреслюючи, як масштабні інженерні й геополітичні процеси змінюють не лише фізичний простір, а й саму можливість суб'єктності.

Проєкт є своєрідним переосмисленням однойменної виставки, що проходила у 2021 році в Покровському історичному музеї (зруйнованому взимку 2025-го). Вона демонструвала архівні фотографії Марка Залізняка, який у 1930-х документував експедиції Дмитра Яворницького дніпровими порогами перед їхнім затопленням для будівництва ГЕС.

Сучасна виставка звертається до цієї історії, але не для реконструкції, а для осмислення її через призму нових реалій. Як зберегти індивідуальну свободу перед загрозою руйнування? Як вписати особистий досвід у великий історичний контекст?

Учасники: Марко Залізняк, Яна Кононова, Михайло Коптєв, Ярема Малащук, Роман Хімей, Олексій Мінько.

"Я, щиро кажучи, про ящеротазових"

Де: Дім42, ЛКП "Львівське радіо", площа Ринок 42, Львів

Коли: з 6 квітня до 15 червня 2025 року (простір відкритий щосуботи 12:00–19:00, у будні за попередньою домовленістю)

Ця виставка — перша частина серії лабораторних виставок "Оригіналом будемо милуватися після", куратором якої є Борис Філоненко.

Проєкт досліджує зустріч із доісторичними істотами, які змінюють наше сприйняття історії та реальності. Динозаври не лише нагадують про вимирання, а й втручаються в релігійні та політичні уявлення, змушуючи переосмислити людське місце у великому часі. Виставка реферує до книги Стівена Брусатті "Злет і падіння динозаврів" із несподіваним поворотом до історії ХХ століття — "Злету і падіння Третього Райху".

Основні питання проєкту: якщо птахи — це динозаври, то в якому вигляді ми стикаємося з рештками модерної історії людства? Як говорити про себе в контексті цих трансформацій?

Учасники: Катя Лібкінд, Єгор Анцигін, "Биті Байдики" (Макс Албул, Марк Зеневич, Влад Свідерський, Єгор Славуцький), Владислав Краснощок, Павло Маков, Євген Нікіфоров, Влодзімєж Пухальскі, Максим Третяк (студія Aza Nizi Maza).

Myph Photography Prize 2024

Де: "Асортиментна кімната", вул. Січових Стрільців, 15, Івано-Франківськ

Коли: з 28 березня по 18 квітня, четвер — субота з 12:00 до 18:00

Міжнародна виставка Myph Photography Prize 2024 об'єднує роботи восьми переможниць і переможців однойменного конкурсу для молодих фотографок та фотографів, які працюють із медіумом не більше ніж п'ять років.

У представлених проєктах — рефлексії про притуплену тривогу, страх втрати пам'яті, знеособлення, тріумф природи та повсякденне життя на тлі війни.

Конкурс організувала Миколаївська школа концептуальної та мистецької фотографії Myph, заснована Сергієм Мельниченком у 2018 році. З 2022 року школа працює в Івано-Франківську, де спільно з "Асортиментною кімнатою" вже реалізувала кілька подій.

У виставці беруть участь: Регіна Буквич, Георгій Іванченко, Ірина Кабиш, Оля Коваль, Вероніка Моль, Айнур Сакішева, Нурлана Удовенко, Олексій Чистотін.

Myph за шість років випустила понад 300 студентів та сформувала спільноту авторок і авторів, що працюють у полі сучасної фотографії.

Куди піти у квітні у Києві, Одесі, Харкові, Хмельницькому, Дніпрі Івано-Франківську, Львові та Варшаві
Вероніка Моль, "Зцілення", з виставки Myph Photography Prize 2024, Асортиментна кімната. Надано організаторами

Музей невражаючих мутацій

Де: Мала галерея "Мистецького арсеналу", вулиця Лаврська, 10, Київ

Коли: з 20 березня по 20 квітня, середа — неділя, з 12:00 до 19:00

Виставка "Музей невражаючих мутацій" — перший персональний проєкт мисткині Ірини Лоскот, що постає як музейна експозиція: з об'єктами у скляних вітринах, відокремленими стрічками. Такий формат привертає увагу до процесів ураження, які, на перший погляд, залишаються непомітними, але водночас відбиваються у погляді глядачів, втягуючи їх у симбіоз із тим, що переживає довкілля під час війни.

Мисткиня поєднує вигадку з наукою, аби увиразнити вплив війни на нелюдські агенти — ґрунт, воду, повітря. Її роботи розмивають межі між людським і нелюдським, візуалізуючи адаптації, мутації та невидимі трансформації середовища.

Ірина Лоскот — художниця з Харкова та учасниця колективу "Мюзикл", у своїй практиці досліджує політичні зв'язки між людьми та довкіллям, мілітаризацію середовища і натуралізацію війни.

Куди піти у квітні у Києві, Одесі, Харкові, Хмельницькому, Дніпрі Івано-Франківську, Львові та Варшаві
Іра Лоскот, "Іржаві", "Музей невражаючих мутацій", Мала галерея "Мистецького арсеналу". Суспільне Культура/Яна Качковська

Надто людське

Де: Артгалерея РА, вул. Богдана Хмельницького, 32, Київ

Коли: 18 квітня – 2 травня 2025, понеділок — пʼятниця з 13:00 до 18:00, неділя з 13:00 до 17:00, субота — вихідний

На персональній виставці Богдан Сокур представить близько 20 полотен, створених у період з 2021 по 2025 роки. Для художника, який нині є військовослужбовцем НГУ, війна стала не лише роздільною лінією у творчості, а й точкою переосмислення власного місця у світі.

До повномасштабного вторгнення Богдан навчався живопису в університеті VUT у Брно, але повернувся до України і став добровольцем Сил оборони, а згодом — бійцем "Гвардії наступу". У своїй мистецькій практиці він поступово відійшов від яскравої попартової стилістики та сюжетів, пов'язаних із популярною культурою, до рефлексивного живопису, що фіксує повсякденні моменти та переживання.

Його роботи тяжіють до спрощеної палітри, швидких мазків і мінімалізму. Художник фіксує сцени так, як вони відчуваються в моменті — без акценту на деталях чи сюжетах. Це бачення світу, де війна проявляється не лише у вибухах, а й у тиші, поглядах і повітрі.

"Долаючи морок"

Де: Хмельницький обласний художній музей, вул. Проскурівська, 47, Хмельницький

Коли: з 11 квітня до 11 травня, вівторок — неділя з 09:00 до 18:00

Виставка "Долаючи морок" — це графічна рефлексія Сергія Гулєвича на досвід війни, що триває в Україні з 2014 року. Представлені аркуші, створені в техніці офорту, демонструють витончену роботу з лінією, алегоричними образами та складним емоційним простором, що коливається між тривожністю і надією.

Проєкт є продовженням серії "Кабінет графіки", перерваної на початку повномасштабного вторгнення, і відкриває глядачам один із найскладніших різновидів друкованої графіки — офорт.

Сергій Гулєвич — молодий український митець, який працює в Києві. Його роботи перегукуються з традиціями європейських майстрів — Гої та Колльвіц, — і водночас актуалізують сучасний досвід травми та опору.

Шум. тиша. течія.

Де: Art Area ДК, вул. Чернишевська, 13, Харків

Коли: з 22 березня до 20 квітня, понеділок — неділя з 15:00 по 20:00

Андрій Скрипка та Олександр Осіпов досліджують зв'язок між часом, простором і досвідом споглядання. Художники звертаються до знакових для них місць: дерев, річок, доріг, перехресть, людей, тварин, автомобілів і будівель — того, що щодня наповнює їхнє життя.

Андрій Скрипка фіксує один рік життя дерева на пагорбі, яке стає миттєвим свідком між життям і смертю. Олександр Осіпов зупиняє мить на межі смертельної загрози, що нависає над містом. У поєднанні їхні роботи створюють діалог між шумом і тишею, рухом і зупинкою, внутрішнім та зовнішнім світами.

"Тепла оптика"

Де: галерея "Артсвіт", Крутогірний узвіз, 21а (вхід через скляні двері з боку Успенської площі), Дніпро

Коли: з 21 березня по 14 червня, вівторок — субота з 12:00 до 19:00

Кураторки: Лізавета Герман та Марія Ланько

Виставка "Тепла оптика" художниці Люсі Іванової досліджує, як змінюється художнє бачення під впливом війни, еміграції та материнства. Її роботи торкаються тем повсякденного життя, що вже неможливо сприймати поза контекстом переживань, втрат і нового погляду на реальність.

Експозиція поділена на три частини:

  • "Дніпровський період" (2017–2022) — твори, в яких міське середовище Дніпра стало джерелом натхнення, а сама мисткиня формувалася як художниця. Роботи поєднують елементи фігуративності та абстракції, передаючи атмосферу приватних моментів і спогадів.
  • Роботи, створені після початку повномасштабної війни, — камерні пейзажі та портрети, що фіксують як затишок, так і страх у прифронтовому місті. Окрема серія "Тепла оптика" використовує зображення, зроблені через тепловізор, перетворюючи їх на новий спосіб бачення рідної землі.
  • Практика художниці в контексті материнства — роботи, які поєднують спостереження за родинними моментами з фантазією, ніжністю та напруженням, відображаючи складність і глибину материнського досвіду під час війни.
Куди піти у квітні у Києві, Одесі, Харкові, Хмельницькому, Дніпрі Івано-Франківську, Львові та Варшаві
Афіша виставки "Тепла оптика", Люся Іванова, галерея "Артсвіт". Сайт DCCC

Деформації

Де: галерея Eye Sea, вулиця Олеся Гончара, 40, Київ

Коли: з 10 по 24 квітня 2025 року, понеділок — неділя з 15:00 до 21:00

Кураторка: Ксенія Фокіна

Галерея Eye Sea презентує реекспозицію виставки "Деформації" харківського художника Роми Михайлова, яка була вперше відкрита 20 березня. Проєкт досліджує процеси трансформації та змін, що відбуваються як у мистецтві, так і в суспільстві.

Рома Михайлов відомий своїм експериментальним підходом до мистецтва, використовуючи різноманітні матеріали та техніки для створення робіт, що передають динаміку змін. Його твори ніби зазнають впливу невидимих сил, змінюючи форми, кольори та текстури, і пропонують глядацтву можливість відчути перетворення, що тривають.

Реекспозиція "Деформацій" підкреслює концепцію змінності та адаптації, продовжуючи діалог між роботами, простором та глядачами. Виставка є частиною серії проєктів Eye Sea, що мандрують різними містами України, змінюючись та набуваючи нових сенсів у кожному просторі.

Парне катання: Вольфґанґ Тільманс і Борис Михайлов

Де: ЄрміловЦентр, майдан Свободи, 4, Харків

Коли: 25 квітня — 28 вересня 2025 року, вівторок — неділя, з 12:00 до 19:00

Кураторки: Марія Іссерліс, Тетяна Кочубінська

На виставці "Парне катання" поєднано роботи двох сучасних фотографів — Вольфґанґа Тільманса і Бориса Михайлова — у безпосередньому художньому діалозі. Це можливість дослідити їхню мистецьку спорідненість, простежити концептуальні зв'язки, ключові мотиви творчості та особливості художньої мови, виходячи за межі географічних, політичних і культурних контекстів.

Назва виставки відсилає до парного катання у фігурному спорті — метафори для двох митців, що, попри походження з різних середовищ, працюють у спільному ритмі. Харків як місто з багатою фотографічною спадщиною та батьківщина Харківської школи фотографії є особливо значущим фоном для цієї події.

Кураторки спільно з художниками досліджують здатність фотографії документувати, абстрагувати та викликати емоції. У сучасному світі мінливих політичних і культурних ландшафтів вона стає простором для роздумів про історію, ідентичність та універсальну потребу в людяності й солідарності.

Міражі Каліпсо: Полонений глибинами Дмитро Дульфан

Де: Музей сучасного мистецтва Одеси, вул. Європейська, 31/33

Коли: з 1 березня по 1 червня, понеділок — неділя з 17:00 до 20:00

Виставка розкриває внутрішній світ Дмитра Дульфана, що перебував у постійному пошуку, балансуючи між мріями і реальністю, між творчим злетом і нездійсненими амбіціями. Центральною метафорою виставки є образ Каліпсо — богині, яка зачаровує й утримує у світі ілюзій, подібно до того, як сам художник залишався в полоні своїх ідей.

Експозиція представляє різні періоди творчості Дмитра Дульфана: від його мистецьких експериментів у галереї "Окно" до знакових пластичних об'єктів. Глядацтво зможе побачити унікальні "темнильники" та просторові скульптури, що відображають пошук автором власної художньої мови. Мистецтво Дульфана — це подорож у безодню, ритуал, що залишає в полоні темряви, де світ тіней поглинає реальність. Це поєднання магнетизму і розчинення, пастки та виходу.

Куди піти у квітні у Києві, Одесі, Харкові, Хмельницькому, Дніпрі Івано-Франківську, Львові та Варшаві
Виставка "Міражі Каліпсо: Полонений глибинами Дмитро Дульфан". Суспільне Одеса

Світлячок

Де: Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 10–12, Київ

Коли: з 6 березня по 4 травня, середа — неділя, з 12:00 до 20:00

Кураторка проєкту: Наташа Чичасова

Анна Звягінцева досліджує крихкі моменти життя, вловлюючи їх у рисунку, живописі, металі та текстилі. Її мистецтво народжується з уважності до буденного: сліду від доторку, відблисків світла, випадкових ліній на папері. Через ці образи художниця створює цілісний світ, де всі випадковості знаходять своє місце.

Після 2014 року її роботи набули нової матеріальності — арматура осипається, фіранка, що колись була символом затишку, тремтить у вибитому вибухом вікні. У часи повномасштабної війни Звягінцева звертається до прозорих, ефемерних матеріалів, що водночас вразливі й живі, як саме життя. Текстиль у її роботах стає і захистом, і саваном, а метафора світлячка символізує внутрішнє світло, що не згасає навіть у найтемніші часи.

Виставка — це подорож у світ Анни Звягінцевої, де у найтонших лініях відчувається стійкість, а в крихких матеріалах — сила. Її роботи нагадують, що навіть серед руйнувань можна побачити красу, а війна неспроможна знищити здатність мріяти.

Куди піти у квітні у Києві, Одесі, Харкові, Хмельницькому, Дніпрі Івано-Франківську, Львові та Варшаві
Анна Звягінцева, фрагмент інсталяція "Недоречні доторки", Національний культурно-мистецький та музейний комплекс "Мистецький арсенал". Суспільне Культура/Яна Качковська

Гривня. Більше ніж гроші

Де: Національний центр "Український дім", вул. Хрещатик, 2, Київ

Коли: з 28 березня, вівторок — неділя з 11:00 до 19:00

Куратори: Олексій Ананов, Тетяна Волошина, Аліса Гришанова

Національний центр "Український Дім" у співпраці з Національним банком України презентує масштабний виставковий проєкт, що відкриває новий погляд на національну валюту — гривню.

"Гривня. Більше ніж гроші" — це дослідження еволюції валюти в Україні: від її зародження у часи Давньої Русі до банкнот Української Народної Республіки, складного шляху через заборони та утиски до відродження гривні у незалежній Україні.

Експозиція розкриє історичне, мистецьке та символічне значення гривні, представляючи:

  • оригінальні ескізи українських банкнот авторства Олександра Богомазова, Георгія Нарбута, Василя Кричевського, Михайла Бойчука, Мирона Яціва, Василя Лопати та інших;
  • архівні матеріали та історичні артефакти, що ілюструють становлення національної валюти;
  • мистецькі твори, які рефлексують на тему грошей та їхньої ролі в історичних процесах, серед авторів: Олександр Сухоліт, Галина Севрук, Ольга Козюра, Олег Тістол, Тереза Барабаш, Іван-Валентин Задорожний, Олександр Дубовик, Анатолій Базилевич, Володимир Костирко, Олександр Животков та інші.

"Δια" Кінець

Де: Артфундація "Дукат", вул. Володимирська, 5, Київ

Коли: з 17 травня по 16 червня, понеділок — неділя з 11:00 по 19:00

На виставці представлено діафільми як артефакт радянського минулого, переосмислюючи їх у сучасному мистецькому контексті. Знайдені у зруйнованій школі в Чернігові, ці плівки колись слугували інструментом ідеологічного впливу, а тепер стали основою художніх інтерпретацій. 22 українських митців працювали з архівними матеріалами, змінюючи їхнє початкове призначення та розкриваючи нові сенси, що стосуються пам’яті, втрати та трансформації історичних наративів.

Кураторкою проєкту стала Єва Гольц, яка ініціювала дослідження знайдених матеріалів. Роботи художників поєднують інсталяції, колажі та мультимедійні формати, що рефлексують над минулим та його впливом на сучасність. Виставка пропонує переглянути роль візуальних образів у формуванні колективної пам'яті та ставить питання про можливість їхнього переосмислення у нових умовах.

Митці та мисткині: Поліна Лаптій, Олена Морозова, Микола Гладкий, Марія Літовка, Женя Коган, Вова Григоренко, Єва Гольц, Андрій Касянчук, Інга Леві, Олена Курзель, Ольга Борисенко, Олександра Клод, Єва Алвор, Дмитрій Гриців, Катя Сита, Єгор Гущин, Анастасія Лелюк, Марина Левченко, Серафима Житня, Ганна Шумська, Марія Варлигіна, Влад Третяк.

Бестіарій

Де: Я Галерея, вул. Шота Руставелі 8, другий поверх, Львів

Коли: з 16 січня по 11 травня, з 11:00 до 20:00 (понеділок — вихідний)

Куратор: Павло Гудімов

Виставка "Бестіарій" — це візуальна подорож у світ реальних і вигаданих істот, від античних кентаврів до штучно створених чудовиськ сучасності. Павло Гудімов досліджує символіку, міфологію, психологію та культурну уяву, яка формує образи звірів і монстрів у мистецтві.

Проєкт об'єднує роботи понад 30 авторів — серед них Альбрехт Дюрер, Франсиско Гоя, Яків Гніздовський, Влада Ралко, Василь Чебаник, Анатолій Базилевич, Макс Клінгер, Богдан Сорока та інші.

куди піти в квітні
Олександр Король, "Вогнище", полотно, олія, 2025, Я Галерея. Надано галереєю

I Forget Where We Were

Де: Тимутопіяпрес, Львів

Коли: з 29 березня, відвідування за домовленістю з куратором

Куратор: Любомир Тимків

Виставка I Forget Where We Were мистецької родини Speccii (Юра Штайда та Вікторія Телетьєн) — це інтимне дослідження пам'яті, втрати й близькості. Через поєднання особистих архівів, візуальних фрагментів та чутливих художніх жестів автори створюють простір, у якому стираються межі між минулим і теперішнім, між тим, що було сказано, і тим, що залишилося відчутим.

Цей проєкт — спроба зафіксувати моменти, які вислизають, і зберегти спільні сліди прожитого. I Forget Where We Were — про крихкість пам'яті й надію на те, що навіть у забутті зберігається щось справжнє.

виставки які варто відвідати в квітні
Афіша виставки I Forget Where We Were, Art family Speccii (Юра Штайда і Вікторія Телетьєн), альтергелері "Тимутопіяпрес". ТИМУТОПІЯПРЕС

Предметно про час і колір. 125 років у натюрмортах колекції ХОХМ

Де: Хмельницький обласний художній музей, вул. Проскурівська, 47, Хмельницький

Коли: з 21 лютого по 3 червня, вівторок — неділя з 09:00 до 18:00

Виставка вперше за час повномасштабної війни презентує широкій аудиторії твори з музейної колекції, що формувалася протягом останніх 40 років. Від найстарішого натюрморту Георгія Верейського, написаного у 1900 році, до сучасного "Реквієму" Наталії Коробової, створеного в межах всеукраїнської артрезиденції "Ціна свободи", експозиція охоплює трансформації жанру від класичних форм до сучасних пошуків.

Натюрморт давно вийшов за межі простого відображення "мертвої природи". Він досліджує глибини часу, даючи фізично відчути текстури та кольори давно минулого, вступити в діалог із культурними традиціями різних епох, побачити предметний світ у новому світлі. Предмети, зображені на полотнах, одночасно символізують сталість і нагадують про плинність життя. Художники осмислюють глобальні кризи, споживацьку культуру, тендітність людського існування, конфлікт між творенням і руйнуванням. Саме у простих речах закладено глибокі філософські сенси — змінність, відновлення, пошук нових ресурсів.

Експозиція охоплює твори знакових українських митців: Ірини Беклемішевої, Миколи Глущенка, Карла Звіринського, Івана Їжакевича, Володимира Костецького, Тетяни Яблонської. Окреме місце займають роботи представників постмодернізму, серед яких Андрій Антонюк, Олександр Дубовик, Роман Жук, Сергій Панич, Галина Рідна, Борис Фірцак.

Beyond The Silence

Де: Jam Factory Art Centre, вул. Богдана Хмельницького, 124, Львів

Коли: 22 березня — 1 червня, вівторок — п'ятниця з 12:00 по 20:00, субота — неділя з 11:00 по 20:00

Кураторка разом з мисткинями досліджують глобальні зв'язки та спільні виклики через документальну фотографію. Проєкт об'єднує митців з України, Казахстану, Мексики, Нігерії та М'янми, які візуалізують локальні прояви світових проблем — боротьбу за територію, адаптацію до змін, викрадення людей і цензуру. Фотографія стає інструментом розуміння складних соціальних процесів, які часто залишаються поза увагою медіа.

Проєкт організовано агенцією Magnum Photos у співпраці з міжнародними культурними ініціативами, зокрема Odesa Photo Days Festival та Centro de las Artes San Agustín. У Jam Factory Art Center представлена повна експозиція, що охоплює роботи переможців відкритого конкурсу та фотографів Magnum Photos. Кураторка проєкту — Катерина Радченко, архітектор виставки — Сергій Петлюк.

Митці та мисткині: Саша Курмаз (Україна), Даніель Орландо Лара Гарсіа (Мексика), Рафал Мілах (Польща, Magnum Photos), Іра Лупу (Україна), Фаваз Ойдіжі (Нігерія), Н'юша Таваколян (Іран, Magnum Photos), Дар'я Свертілова (Україна), Сай ▇▇▇ (М'янма), Антуан д’Агата (Франція, Magnum Photos), Михайло Палінчак (Україна), Ядикар Ібраімов (Казахстан), Томас Дворжак (Німеччина, Magnum Photos).

Mostly Mined Out

Де: Volksgartenstraße 6a, Graz, Австрія

Коли: 7 березня — 24 травня, понеділок — п'ятниця 10:00 — 18:00, субота 12:00 — 16:00, середа до 22:00

Куратори: Настя Хлестова, Максим Ходак

Сучасний світ продовжує базуватися на видобутку ресурсів — корисних копалин, руд, енергоносіїв. Але сьогодні головним "ресурсом" стають люди, їхні тіла та ідеї, які часто змушені рухатися в пошуках безпеки та нових можливостей.

Ця виставка звертається до досвіду українців, які переживають війну та вимушене переселення. Вона досліджує парадокс руху: зміна місця часто не означає свободу, а навпаки — створює відчуття зупинки, застиглості. У цьому світі, що безупинно мчить уперед, ми, немов равлики, яких легко розчавити під уламками.

Учасники: Єгор Анцигін, Лія Достлєва та Андрій Достлєв, Діана Федоряка, Віра Ганджа, Люсі Іванова, Павло Керестей, Аліна Клейтман, Анастасія Лелюк, Катерина Лисовенко, Олег Перковський, Станіслава Пінчук, Вова Воротньов.

Куди піти у квітні?
Андрій Достлєв та Лія Достлєва, з "Невиправдано обмежений погляд на спасіння (Вінницький лімбо)", 2019. Instagram-сторінка rotor.contemporary

Immersion in Blu(r)e

Де: TBA, Piękna 64A, Варшава, Польща

Коли: 5 квітня — 10 травня, вівторок — субота, 12:00 — 19:00

Перша персональна виставка Даші Чечушкової в Польщі. Художниця є однією з найпомітніших представниць молодого покоління сучасного українського мистецтва.

У своїх роботах Чечушкова досліджує розмиття меж між повсякденним життям і натюрмортом у контексті війни, використовуючи море та зневоднення як метафори.

Експозиція занурює глядачів у стан дезорієнтації — там, де пам'ять тріскається, зір тьмяніє, а думка ранить. Проте попри хроніку розпаду, виставка не впадає у відчай, а натомість відкриває можливість надії.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня
Вибір редакції
На початок