Суданські Сили швидкої підтримки (RSF) пограбували Національний музей в Хартумі, як стверджують військові армії Судану, які минулого тижня відновили контроль над столицею. З музею не вкрали тільки статую фараона Тахарки, який правив Кушем у VII столітті до н. е.
Про це 31 березня розповідає The Guardian.
Військові, які представляють офіційну владу Судану, в кінці березня 2025 року завершили дворічну окупацію столиці Хартум. Ввійшовши в місто, військові почали публікувати відео, які показують наслідки втрати влади в місті.
Повстанці Сил швидкої підтримки (RSF), як повідомлялося раніше, таки пограбували Національний музей Судану в Хартумі.
Директорка Суданської національної корпорації, яка опікується старожитностями й музеями, Галія Гарельнабі підтвердила, що RSF вкрали все золото, яке мало культурну цінність, а все інше зруйнували.
ЗМІ Sudan News опублікувало кадри, які зняв солдат урядових військ. На ньому видно розграбований і понівечений Національний археологічний музей. Солдат стверджує, що всі експонати, які не могли вивезти RSF, були знищені.
Інше відео, опубліковане Sudan Tribune, показує пусті стелажі в камерах сховку, поодиноку статую фараона Тахарки з царства Куш і пустий саркофаг.
Царство Куш існувало з VIII по IV століття до н.е на території Судану, Нубії, Єгипту. Фараон Тахарка був з роду 25-ї династії Єгипту, жив у VII столітті до н. е.
Бої за Хартум
Сили швидкої підтримки отримували постачання від бойовиків російської групи "Вагнер". Вони зайняли столицю Судану Хартум у квітні 2023 року, захопивши міжнародний аеропорт. Бої за місто тривали до 26 березня 2025 року, коли урядові війська повністю відновили контроль.
Військову підтримку урядовим силам Судану надавала ГУР Міноборони у 2024 році, провівши евакуацію президента Абделя Фаттаха аль-Бурхана.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]