До короткого списку премії "Найкращий книжковий дизайн у всьому світі" (Best Book Design from all over the World) 2025 року від Stiftung Buchkunst (Німецький фонд книжкового дизайну) потрапила книжка від українського фонду Behind Blue Eyes.
Про це розповідає "Читомо".
Behind Blue Eyes — це благодійний проєкт, у якому діти з деокупованих і прифронтових сіл України знімають своє життя на одноразові плівкові камери. Метою проєкту є не лише документація наслідків війни та навколишнього світу дітей, а й реалізація дитячих мрій та бажань.
У створенні проєкту взяли участь: видавництво Readellion Publishing (Марія Д'якова та Георгій Виграновський) та Havhav Bureau (Марія та Володимир Гавриш), які відповідали за дизайн та верстку.
Це збірка фотографій від 116 дітей, які знімали світ довкола себе протягом 2022–2024 років, доповнена власними історіями волонтерів про пережитий досвід експедицій на півночі, півдні та сході країни.
"Ця книжка про дитинство — тендітне та сильне водночас. Купуючи її, ти підтримуєш віру дітей у власний талант, висловлюєш повагу та увагу до їхнього погляду, а також допомагаєш здійснювати їхні мрії", — йдеться на сайті проєкту.
Best Book Design from all over the World — це міжнародний конкурс, що проводиться в Лейпцигу з 1963 року, де щорічно відзначають найкращі зразки книжкового дизайну. Журі оцінює не лише технічну якість та естетичну привабливість видань, але і їхнє художнє оформлення та відповідність змісту.
Переможцем у 2025 році журі визнало книжку Forget Me Not / Vergissmeinnicht, за дизайном Руді Гедж.
"Forget Me Not досліджує майже забуті текстильні сушильні вежі XIX століття Східної Швейцарії, представляючи їх не просто як реліквії, а як живі об'єкти, переосмислені через мистецьке втручання. По суті, книжковий проєкт вирізняється сучасним поданням історичних сюжетів, майстерним використанням типографіки та наративу, що органічно поєднує академічне дослідження з особистими розповідями", — зазначає журі.
Нагороди отримали ще 13 книг з Австрії, Китаю, Фінляндії, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Португалії, Словаччини, Фінляндії та Швейцарії. Двадцять одна книжка, що увійшла до короткого списку (серед них і українське видання), лише трохи не дотягнула до нагороди.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]