Перейти до основного змісту
Друкарню "Фактор-друк" повністю відновили: як виглядає новий цех

Друкарню "Фактор-друк" повністю відновили: як виглядає новий цех

Юлія Свириденко показала відновлений цех друкарні "Фактор-друк"
Вигляд відновлених цехів друкарні "Фактор-друк". Facebook/Юлія Свириденко

Друкарня "Фактор-Друк", яка постраждала унаслідок обстрілу росіянами Харкова 23 травня 2024 року, повністю відновлена.

Про це 20 березня повідомила у Facebook Міністерка економіки Юлія Свириденко.

"Рік тому російський обстріл зруйнував друкарню у Харкові. Пам'ятаю, як Сергій Політучий приніс обгорілі дитячі книжки – ті ж, що читає моя донька, і це просто розбило мені серце. Досі зберігаю їх як нагадування про удари Росії по нашій культурі", – написала вона.

Свириденко зазначила, що відновити друкарню вдалося завдяки підтримці американського бізнесмена Говарда Баффета — саме він першим запропонував свою допомогу, коли Україна шукала можливості після удару.

Міністерка зазначила, що отримала сьогодні фото повністю відновленого цеху.

Ще у січні друкарня зазначала, що уже відновила роботу і знову може виконувати повний цикл виробництва деяких замовлень.

"Фактор-друк" — це один із найбільших типографських комплексів повного циклу в Європі. За словами генеральної директорки друкарні Тетяна Гринюк унаслідок обстрілу постраждало 19 з 27 необхідних ланок.

Першим надрукованим виданням став блокнот "Уроки стійкості", який презентували на економічному форумі в Давосі у Швейцарії.

Удар по друкарні у Харкові

Унаслідок обстрілу росіянами був зруйнований палітурний цех друкарні. На момент обстрілу там перебувало 50 працівників. 7 людей загинули та ще 22 працівники друкарні постраждали.

Президент України зазначав, що у друкарні згоріло 50 000 книг.

"Фактор-друк" — це один із найбільших типографських комплексів повного циклу в Європі, тому тут друкують багато книжок українських видавництв. Власник друкарні Сергій Політучий тоді зазначав, це руйнування вплине на всю книговидавничу галузь України, оскільки сукупна потужність усіх типографій зменшиться на 30–40 %.

Одразу ж письменники та інші видавництва й книгарні в соцмережах почали постити посилання на сайт самого Vivat та закликають купувати книжки, щоб підтримати його.

Обстріл стався незадовго до "Книжкового Арсеналу", у друкарні саме готували новинки до заходу. Тож на XII "Книжковому Арсеналі" видавництво Vivat, окрім звичного асортименту, представило стенд з обгорілими книжками, уламками ракет та типографських верстатів, які вціліли після ворожого удару по друкарні.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня
Вибір редакції
На початок