До Національного тижня читання поезії в Україні вийшла аудіоантологія "ГолосиНедописані". У ній звучать записи 10 письменників, які загинули внаслідок російсько-української війни.
Про це повідомила команда проєкту.
До аудіоколекції увійшли читання:
- Максима Кривцова,
- Олександра Гошилика,
- Максима Ємця,
- Іллі Чернілевського,
- Ігоря Мисяка,
- Юрія Руфа,
- Гліба Бабіча,
- Сергія Скальда,
- Вікторії Амеліної,
- Надії Агафонової.
Частина з цих записів були створені на передовій.
"Переважно ці записи робилися не на професійних студіях, а під час виступів на різних квартирниках чи фестивалях, або навіть у перервах між виконанням бойових завдань, як у випадку з аудіо українського воїна Олександра Гошилика. Живий голос поета є неоціненним для нашої культури. Саме тому аудіоантологія «ГолосиНедописані» має особливе значення і для нас як тих, хто працює з комеморативними практиками, і для широкої української аудиторії", — зазначає Ольга Ольхова, засновниця застосунку Litcom, де поширили антологію.
"ГолосиНедописані" створили у співпраці проєкту "Недописані" (координатори — Олена Герасим'юк та Євген Лір), "Голоси" (координаторка — Ольга Ольхова) та київської студії звукозапису "Кофеїн".
Співкоординаторка проєкту "Недописані" Олена Герасим’юк переконана:
"Збереження голосів українських поетів і поеток — це не лише про минуле, а й про нашу сучасність. Стрічка новин під час війни постійно оновлюється особистими втратами й жертвами. У мартиролозі тих, хто поклав своє життя за українську державність, багато імен наших митців, науковців, спортсменів, яким вже ніколи не випаде можливість написати нову книжку, зіграти нову роль у виставі чи фільмі, взяти участь у фестивалі чи науковій конференції, побити свій власний рекорд. Ми ж як свідки цього чину і недописаних їхніх життєвих і творчих сторінок уже сьогодні зобов'язані зберегти бодай те, що вони встигли зробити".
Презентація аудіоантології "ГолосиНедописані" відбудеться 22 березня о 13:00 у культурному просторі Squat17B під час представлення проєкту "Мистецтво пам'яті". Вхід вільний.
Національний тиждень читання поезії триває з 17 по 23 березня. Вже другий рік поспіль його організовує Український інститут книги.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]