У Києві створили Центр консервації археологічних знахідок. Для чого він потрібен

У Києві створили Центр консервації археологічних знахідок. Для чого він потрібен

Ексклюзивно
У Києві створили Центр консервації археологічних знахідок. Для чого він потрібен
Суспільне Полтава

У Києві створено Центр консервації предметів археології, метою якого є збереження знахідок, які потребують особливих умов зберігання.

"Ми створюємо центри, які в майбутньому зможуть зберігати ті археологічні знахідки, які будуть знайдені на території Києва, якщо вони матимуть археологічну цінність. Наприклад, якщо знайти дерев'яну знахідку і її витягли із землі, і вона пролежала якийсь з час із доступом кисню, вона просто руйнується. Щоб вона не зруйнувалася, створюється такий центр консервації", - пояснив у коментарі Суспільному виконувач обов'язків першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський.

Він зазначив, що на відміну від звичайних музеїв, у центрі консервації зберігатимуться тільки ті знахідки, які потребують консервації - спеціальної обробки, щоб унеможливити доступ кисню до предмета.

Мондриївський відзначив, що першочерговим завданням інституції стане опрацювання історичних цінностей, які були знайдені під час археологічних розкопок на Поштовій площі.

"В Україні немає аналогічних установ та можливостей для здійснення кваліфікованої консервації і музеєфікації археологічних знахідок. Особливо це стосується дерев’яних артефактів. Спеціалісти новоствореного Центру користуватимуться переважно закордонним досвідом. Наше найголовніше завдання – зберегти всі артефакти, знайдені під час археологічних досліджень", - розповів директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

Окрім того, центр має здійснювати реставрацію знахідок.

Читайте також

Музейники України та Польщі просять Голову ОБСЄ визволити з полону окупантів їх колегу

Скандал з українською іконою: Росія віддасть "подарунок" Лаврова, щоб Інтерпол його перевірив

На початок