Перейти до основного змісту
Тільда Свінтон отримала "Золотого ведмедя" на Берлінале та розкритикувала уряди за бездіяльність

Тільда Свінтон отримала "Золотого ведмедя" на Берлінале та розкритикувала уряди за бездіяльність

Тільда Свінтон отримала "Золотого ведмадя"
Тільда Свінтон. AP/Markus Schreiber

Британська акторка Тільда Свінтон отримала нагороду "Золотий ведмідь" за внесок у світовий кінематограф на відкритті Берлінського кінофестивалю та скористалася можливістю, щоб зробити політичну заяву.

Про це повідомляє The Variety.

Під час своєї промови лауреатка премії "Оскар" наголосила на критичній ситуації у світі, засудивши "масові вбивства, що тероризують більше ніж один регіон".

"Нелюдське коїться на наших очах. Це факти, і їх потрібно визнавати", — заявила Свінтон.

Вона різко розкритикувала уряди, які, за її словами, "дружать з тими, хто руйнує планету та веде війни". Акторка також наголосила на важливості кінематографу як "незалежного простору, який не знає кордонів, переслідувань чи депортацій".

Політичний контекст фестивалю

Цьогорічний Берлінале проходить на тлі політичної нестабільності в Німеччині, де 23 лютого відбудуться важливі вибори. Зростання популярності правої партії "Альтернатива для Німеччини" викликало суспільний резонанс через її антиміграційну позицію.

Крім того, у США повернення Дональда Трампа на посаду президента та ситуація в Секторі Гази створюють додаткову напругу. Тиждень тому Трамп заявив, що розглядає план переселення палестинців та перетворення Гази на "середземноморський курорт".

Голова журі фестивалю, режисер Тодд Гейнс, також торкнувся політичної теми, заявивши, що "криза в США та світі є реальною загрозою для кінематографу".

Внесок Тільди Свінтон у Берлінале

Свінтон уже майже 40 років пов'язана з Берлінале, де було показано 26 її фільмів, зокрема "Караваджо" (1986), "Пляж" (2000), "Джулія" (2008) та "Останні та перші люди" (2020).

Нагороду їй вручив режисер Едвард Бергер, з яким вона працює над новим фільмом "Балада про малого гравця". Він відзначив унікальний акторський стиль Свінтон, підкресливши її сміливість та відданість мистецтву.

Свінтон, відома своїми ролями у фільмах Педро Альмодовара та Веса Андерсона, отримала "Оскар" за стрічку "Майкл Клейтон" (2007).

Які українські фільми можна буде побачити в межах Берлінале-2025

В основній програмі Берлінського міжнародного кінофестивалю за "Золотого ведмедя" змагатиметься документальний фільм режисерки Катерини Горностай "Стрічка часу".

Фільм "Стрічка часу" розповідає про шкільний рік в Україні в умовах війни. Це мозаїка освітнього процесу, буднів вчителів та дітей різних куточків України.

Стрічка покаже шкільне життя у Черкасах, Харкові, Бородянці та Бучі на Київщині. А найтрагічнішим епізодом фільму є похорон у місті Ромни на Сумщині — за два дні до того школу знищив прямим влучанням російський дрон, що забрав життя директорки, заступниці, бібліотекаря і секретарки школи.

Berlinale Co-Production Market, який проходитиме з 15 до 19 лютого 2025 року, обрав 35 кінопроєктів з різних країн для участі в програмі. Серед них дві українські стрічки: The Earth Is Flat — I Flew Around and Saw It Максима Наконечного та 30 Days of Summer Анастасії Солоневич.

На Forum Expanded, який є частиною Берлінського міжнародного кінофестивалю, відбудеться прем'єра фільму "Спеціальна операція" українського режисера Олексія Радинського. Стрічка розповідає про окупацію Чорнобильської АЕС російськими військами на початку вторгнення в Україну.

Про кінофестиваль

Берлінський міжнародний кінофестиваль — міжнародний кінофестиваль категорії А, який вважають одним із найпрестижніших фестивалів Європи та світу у сфері кіно. Відбувається щороку з 1951-го в лютому.

У 2025 році він пройде з 13 по 23 лютого.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня
Вибір редакції
На початок