Новою директоркою Центру сучасного мистецтва "Замок Уяздовський у Варшаві" стане кураторка, письменниця та перекладачка Анна Лазар. Протягом тривалого часу вона працювала у Польському інституті в Києві, а нині є однією з кураторок виставки "Р.Е.П. Історія" у Національному художньому музеї (NAMU).
Про це 11 лютого повідомили у Міністерстві культури та національної спадщини Польщі.
На відкритий конкурс на посаду директора чи директорки центру сучасного мистецтва загалом подалося 11 людей, 10 з яких виконали формальні умови.
Але рішенням конкурсної комісії обрали саме Анну Лазар. Обґрунтовуючи свій вибір, там зазначили, що саме вона "продемонструвала добре знання поточної ситуації та історичного розвитку інституції", а її програмна концепція гарантує реалізацію усіх цілей wентру, а також розвиток і збагачення його колекції.
Цей вибір конкурсної комісії затвердила міністерка культури q національної спадщини Ганна Врублевська.
Центр сучасного мистецтва "Замок Уяздовський" — культурна інституція, заснована у 1985 році, розташована в будівлі замку Уяздовського, варшавської резиденції польського короля Августа II.
Центр займається створенням, експонуванням та документуванням сучасного польського та закордонного мистецтва.
Хто така Анна Лазар
Анна Лазар — кураторка, письменниця, перекладачка.
Серед її реалізованих виставок:
- "Р.Е.П. Історія" у Національному художньому музеї України (NAMU) (2024/2025);
- Patrzcie na tę chwilę jak drga в галереї "Арсенал" у Білостоці (2024);
- Zabójstwo do przyjęcia в Берліні (2022);
- W jakim pięknym miejscu jesteśmy в Художньому музеї в Лодзі (2022);
- Stół Kobiet, performance delegowany Anny Baumgart у Музеї Зоф'ї та Вацлава Налковських у Воломині.
Вона була кураторкою програми міжнародної мистецької співпраці Wolne Słowo в межах проєкту "Місто літератури Гданськ" (2022–2024).
Також вона працювала заступницею директора та в. о. директорки Польського інституту в Києві (2008–2014) а ще кураторкою Музею мистецтв у Лодзі (2021–2022).
Наразі вона також є членкинею Жіночого архіву Інституту літературних досліджень Польської академії наук (IBL PAN) та польської секції Міжнародної асоціації мистецтвознавців (AICA).
Виставка "Р.Е.П. Історія" у NAMU
На виставці "Р.Е.П. Історія" представлено близько 30 творів групи "P. Е. П." ("Революційний Експериментальний Простір"). Це художнє об'єднання, що виникло у час Помаранчевої революції 2004 року та активно працювало в галузі критичного й політичного мистецтва. Митці групи брали участь у групових виставках у Kunsthalle, Відень (2005), на 52-й Венеційській бієнале (2007) та у White Box, Нью-Йорк (2010).
До групи належать художники та художниці: Ксенія Гнилицька, Нікіта Кадан, Жанна Кадирова, Володимир Кузнецов, Лада Наконечна та Леся Хоменко.
Виставка у NAMU триває до 1 березня 2025 року і супроводжується щотижневими кураторськими екскурсіями, лекціями та дискусіями про художні процеси в українському мистецтві.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]