Анімаційний фільм Анастасії Фалілеєвої "Я померла в Ірпені" нагородили на Міжнародному фестивалі короткометражного кіно у Клермон-Феррані.
Про це пише "УП.Культура".
Стрічка перемогла в категорії "Найкраща міжнародна анімація". Журі аргументували своє рішення так:
"Цей тонкий фільм глибоко зворушує та кидає виклик традиційним установкам. Він занурює нас у подорож, яка досліджує емоційний, фізичний та духовний досвід переживання війни, як з особистого фокусу, так і з ширшої суспільної перспективи".
Режисерка Анастасія Фалілеєва наголосила, що ця відзнака важлива не лише для анімаційної галузі, а й для української кіноіндустрії загалом.
Про фільм "Я померла в Ірпені"
"Я померла в Ірпені" — це особиста рефлексія режисерки на 10 днів, що вона провела в Ірпені на початку повномасштабного вторгнення. У фільмі також висвітлюється досвід насильства у стосунках з її хлопцем та взаємодія дівчини з його батьками.
Ця анімаційна робота намальована вугіллям. Авторка пояснює, що цей матеріал такий же крихкий, як і її спогади з Ірпеня.
"Для мене той час в окупації був як 10 нескінченних днів, які злилися в одне ціле. Я насилу могла згадати, що ми робили в цей день, а що ми робили в той день — пам'ятаю лише якісь моменти. На жаль, не всі вони увійшли в фільм, але ключові збереглися", — поділилася вона в інтерв'ю для Суспільне Культура.
Під час створення стрічки Фалілеєва надихалася документальним фільмом "20 днів у Маріуполі" режисера Мстислава Чернова, який здобув кінопремію "Оскар" у 2024 році.
"Я померла в Ірпені" брала участь у престижному анімаційному фестивалі в Ансі (Annecy International Animation Film Festival, Франція), а після перемоги на Корейському фестивалі Bucheon International Animation Festival анімацію кваліфікували на "Оскар-2026".
Хто така Анастасія Фалілеєва
Анастасія Фалілеєва — українська режисерка анімації, відома своїми роботами "Тигр блукає поруч" та мультсеріалом "Пес Патрон".
Працювати з анімацією Анастасія Фалілеєва почала з 16 років. Саме в цей час вона почала вчитися в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого на спеціальності "Режисер анімаційного фільму". Її майстром був Олег Педан: у 2020 році він помер від онкозахворювання, а Анастасія присвятила йому окрему стрічку — документальний фільм під назвою "Пап'є-маше". У ньому майстер розповідав, як працювати з цією технологією.
Сама Анастасія Фалілеєва працює у техніці стопмоушену і мальованої анімації, а у своїх роботах висвітлює теми дорослішання, ізоляції, аб'юзу та писхологічного насильства й змін.
Про Міжнародний фестиваль короткометражного кіно у Клермон-Феррані
Міжнародний фестиваль короткометражного кіно у Клермон-Феррані — це один з найпрестижніших кінофестивалів короткометражного кіно у світі та найбільший ринок короткого метру.
Фестиваль вперше пройшов у 1979 році, а з 1988-го здобув статус міжнародного.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]