Британська академія телебачення і кіномистецтва (BAFTA) 3 січня оприлюднила лонглісти 78-ї щорічної премії.
Серед претендентів у номінації короткометражних фільмів — стрічка "Камінь, папір, ножиці" режисера Франца Бьома, присвячена повномасштабному вторгненню в Україну, в якій взяли участь українські актори.
Суспільне Культура розповідає усе, що відомо про короткий метр "Камінь, папір, ножиці".
Про що фільм "Камінь, папір, ножиці"
Сюжет фільму базується на реальних подіях та оповідає про повномасштабне вторгнення Росії на територію України.
Головний герой — 18-річний хлопець на ім'я Іван, чий батько працює хірургом.
З перших днів російського вторгнення батько Івана починає оперувати поранених військових і цивільних, рятуючи їхні життя. Операції він проводить у бункері, проте інформація про сховище доходить до російських окупантів.
Щоб захистити свою сім'ю та поранених, Іван бере до рук зброю і вирушає на поле бою.
Команда фільму
Режисером фільму став 26-річний британець німецького походження Франц Бьом.
У 2019 році Бьом зняв стрічку "Щасти" про хлопця з сиротинця, який виграє велику суму грошей у лотереї (фільм виграв у номінації "Найкраща операторська робота" на Британському фестивалі незалежного кіно), а у 2021-му представив повнометражний фільм "Дорогі майбутні діти" про трьох молодих активісток з Гонконгу, Чилі та Уганди.
Операторкою фільму стала Сьєн Ю Ніу — тайванка, що мешкає у Лондоні. До цього вона закінчила Національну школу кіно і телебачення (NFTS) та Лондонську кіношколу, де отримала нагороду Panalux за видатну операторську роботу за гонконзький короткометражний фільм "Знизу" (Underneath, 2020).
"Камінь, папір, ножиці" став випускним фільмом Бьома (Національна школа кіно та телебачення, або ж NFTS).
Світова прем'єра фільму відбулася на кінофестивалі Show Me Shorts у 2024 році, який проходив у межах відбіркового конкурсу на здобуття кваліфікації на премію "Оскар".
Українські актори у фільмі "Камінь, папір, ножиці"
Головну роль 18-річного хлопця Івана зіграв український актор Олександр Рудинський.
Тільки у 2024 році вийшли два іноземних серіали, у яких Рудинський з'являвся у декількох епізодах — "Декамерон" та "Агенція".
"Акторська гра Олександра Рудинського у ролі Івана — це справжня знахідка для глядачів. Його паніка і тривога відчутні, так само як і його героїзм. Впоратися з такою роллю і виконати її на таких високих ставках — це похвально і гідно нагороди. Актори другого плану також втілюють талановитий ансамбль, особливо російські солдати, які випромінюють виразну атмосферу загрози", — зазначили у рецензії UK Film Review.
З прототипом персонажа Івана Франц Бьом познайомився у Великій Британії. Там український чоловік проходив військову підготовку, оскільки раніше приєднався до лав ЗСУ.
Рудинський не єдиний український актор, що зіграв у стрічці "Камінь, папір, ножиці".
Роль батька Івана — хірурга, що рятує життя — зіграв Сергій Калантай, якого українські глядачі могли бачити у нещодавній стрічці "БожеВільні".
Також у фільмі знявся український актор театру Радіонов Юрій. Він зіграв пораненого військового на ім'я Микола.
Роль іншого військового — Анатолія — зіграв актор Олександр Яценко (щоправда, з опису на IMDB важко визначити, чи є його герой російським солдатом, чи українським військовим).
Нагадаємо, що у грудні 2022 року Олександр Яценко зіграв у п'єсі російського режисера Кіріла Сєрєбреннікова "Вій". У цій постанові також була використана лемківська пісня "Пливе кача", яка стала символом скорботи за загиблими на Майдані у 2014-му.
Поки що "Камінь, папір, ножиці" увійшов до лонгліста. Чи потрапить стрічка у номінацію на премію BAFTA — можна буде дізнатися вже 15 січня.
"«Камінь, папір, ножиці» — неймовірний фільм про війну, знятий у відчайдушній манері й абсолютно приголомшливий для перегляду. Режисер Франц Бьом точно знає, як захопити глядачів, і до фінальних сцен фільму атмосфера, яку він створює, наче затискає глядачів у своїх руках", — UK Film Review.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]