Антон Дробович більше не очолює Український інститут національної пам'яті. Кабінет Міністрів проголосував за його звільнення з посади у зв'язку із закінченням строку контракту.
Про це 13 грудня повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
"Завершую п'ятирічну каденцію і роботу на посаді голови Українського інституту національної пам'яті. Рішення уряду вже є — буде опубліковано незабаром. Це було цікаво і продуктивно, хоч і дуже не просто", — написав Дробович у Facebook.
Ще на початку грудня, звітуючи про пророблену інститутом роботу за 5 років, він зазначав, що не планує продовжувати каденцію.
Однак його подальша робота буде пов'язана з проєктами, розпочатими в інституті, "зокрема, з питаннями воєнних злочинів Росії проти української культури, перехідного правосуддя і геноцидального обґрунтування російської агресії".
Хто такий Антон Дробович
Антон Дробович — український громадський та державний діяч, експерт у сфері комунікацій, освіти й культури,
Він автор академічних курсів та циклів лекцій, а також понад 50 наукових публікацій з філософії, культурології та антропології. Раніше керував освітніми програмами у Меморіальному центрі Голокосту "Бабин Яр".
Після початку повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року, долучився до ЗСУ.
Головою Українського інституту національної пам'яті Дробович став у 2019 році.
За час своєї каденції відновив робочу комунікацію із Польським інститутом національної пам'яті та відстоював збереження українських поховань у Польщі.
В той самий час інститут запустив цілий ряд цифрових ініціатив, зокрема Віртуальний некрополь української еміграції, цифровий Архів усної історії та Віртуальний музей російської агресії.
Також за час його роботи в інституті більш видимими у державній політиці пам'яті стали трагедія Голокосту та історія корінних народів й національних меншин.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]