Перейти до основного змісту
Подав заяву на звільнення 3 місяці тому та працює над проєктом у Швеції: Андрощук пояснив, чому перебуває за кордоном

Подав заяву на звільнення 3 місяці тому та працює над проєктом у Швеції: Андрощук пояснив, чому перебуває за кордоном

Чому Федір Андрощук перебуває за кордоном, коментар директора Музею історії
Федір Андрощук. Facebook/Національний музей історії України

Федір Андрощук заявив, що подав заяву на звільнення з посади гендиректора Національного музею історії України ще в. о. міністра культури Ростиславу Карандєєву. А нині за кордоном він перебуває як громадянин Швеції, про що Міністерство культури було попереджене.

Про це Андрощук повідомив у коментарі, який надали в Музеї історії України Суспільне Культура та який поширили в інші медіа.

Раніше депутатка Софія Бобровська заявила, що Андрощук "загубився" на відкритті виставки у Литві й не повернувся в Україну, хоча строк його відрядження закінчився 20 вересня. Вона також зауважила, що він досі обіймає позицію директора музею.

У коментарі Андрощук пояснив, що його перебування в Україні було тимчасовим і визначалося дією та умовами контракту з Міністерством культури.

Він додав, що робота в Музеї історії — "гуманітарна допомога Україні" і що своїм успіхом заклад завдячує саме його імені та шведському громадянству, оскільки Швеція прийшла на допомогу в перші дні війни. Саме вона допомогла зібрати кошти, завдяки яким музей зробив виставку "Дохристиянські вірування України", а також підтримує низку інших виставкових проєктів.

"Все, що музей зробив під час моєї каденції і не зробила українська держава, викладено в моєму звіті. Цей звіт я подав разом із заявою про звільнення три місяці тому", — зауважує Андрощук.

Він вирішив звільнитися, оскільки Мінкульт не продовжив відрядження у зв'язку з необхідністю роботи над науковим проєктом "Швеція і Україна в історії музейних колекцій та виставкових наративах".

Тому зараз Андрощук працює над шведською частиною проєкту. Чому міністерство досі не сформулювало рішення щодо звільнення з посади — невідомо.

"Загалом дещо дивно, чому така інформація спливає саме зараз, і дуже прикро, що вона може незаслужено нашкодити музею", — додає Андрощук.

Федір Андрощук — український археолог, спеціаліст у галузі скандинавістики, доктор історичних наук, генеральний директор Національного музею історії України з 2020 року, дійсний член виконавчої ради Європейської асоціації археологів з 2022-го.

У 2023 році Андрощук отримав головну нагороду Європейської асоціації археологів.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок