Перейти до основного змісту
"Наукова думка" житиме, але в іншому форматі: про долю видавництва розповіли у НАН України

"Наукова думка" житиме, але в іншому форматі: про долю видавництва розповіли у НАН України

Важливо
У НАН України пояснили, чому ліквідовують видавництво "Наукова думка"
Видавництво "Наукова думка" ліквідують. "Наукова думка"

Хоча видавництво "Наукова думка" ліквідовують, оскільки НАН України проводить процес оптимізації, розглядають можливість збереження бренду.

Про це 2 грудня повідомила Національна академія наук України у Facebook.

У НАН зазначили, що дійсно вирішили ліквідувати видавництво "задля оптимізації та підвищення ефективності діяльності з підготовки та випуску науково-видавничої продукції в Академії".

Там додають, що раніше випуск матеріалів здійснювали одразу два видавництва — "Академперіодика" та "Наукова думка". І якщо перше має власну поліграфічну базу, то друге замовляло друк видань в інших видавництвах, що значно здорожчувало книги та подовжувало терміни.

Тож щоб проєкти академії реалізувала одна юридична особа, і було вирішено ліквідувати саме "Наукову думку".

Водночас в НАН зазначили, що академія цінує працю і досвід фахівців видавництва, тому "кадровий потенціал і найкращі традиції буде збережено", а видавничі проєкти виконуватимуть і надалі.

Уже нині в "Академперіодиці" працюють 11 працівників із "Наукової думки". Також у НАН розглядають питання про нову назву видавництва та можливості збереження бренду "Наукова думка".

Раніше Суспільне Культура розповідало, що щодо установи розпочали процедуру банкрутства ще 5 жовтня 2024 року. Однак видавництво завершить роботу над усіма уже запланованими виданнями.

Що відомо про видавництво "Наукова думка"

Науково-виробниче підприємство "Видавництво «Наукова думка»" НАН України заснували у листопада 1922 року за ініціативи академіка, письменника, історика та філолога Агатангела Кримського.

Тут випускали наукові монографії українських учених, історико-культурні твори. А останні кілька — переважно енциклопедії різних напрямів та словники з української мови.

Тут друкували твори Уласа Самчука, Василя Барки, Івана Багряного, Тодося Осьмачки, Володимира Винниченка та інших письменників. Також вони видали 20-томне зібрання творів Тараса Шевченка.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок