3 грудня відзначають Міжнародний день прав людей з інвалідністю, який Генеральна асамблея ООН започаткувала у 1992 році з метою привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, забезпечення їхніх прав і залучення до соціального, культурного та економічного життя.
За даними ООН, понад 15 % населення планети — це люди з інвалідністю, тобто кожен сьомий житель світу, який потенційно стикається з перешкодами в організації якісного соціального життя.
Безбар'єрне середовище — це не тільки про фізичний доступ до інфраструктури міст, але й вільний доступ до освіти, медицини, спортивного та культурного життя.
В Україні вже почала діяти Національна стратегія зі створення безбар'єрного простору на період до 2030 року, метою якої є забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими шляхом інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, суспільної та громадянської, освітньої та економічної безбар'єрності до всіх сфер державної політики.
До Міжнародного дня прав людей з інвалідністю ми перевірили київські театри на доступність та зібрали добірку закладів, які надають послуги з аудіодискрипції для людей із порушенням зору та організували безбар'єрний простір для людей на колісному кріслі.
Київський національний академічний театр оперети
Національна оперета України реалізувала п'ять вистав з аудіодискрипцією для незрячих людей. Аудіодискрипція — це голосовий супровід вистави, під час якої аудіодискриптор чи аудіодискрипторка описує те, що людина не може побачити візуально: одяг, декорації, дії акторів.
Послугу можна замовити безплатно під час купівлі квитка.
Також у театрі є мобільний гусеничний підйомник, кнопки виклику адміністрації біля входу в театр та вбиральні для людей на колісних кріслах.
Київський академічний драматичний театр на Подолі
Театр забезпечує під'їзд транспорту для людей з інвалідністю та має адаптовані місця в залі, які при купівлі позначені на схемі міжнародним знаком доступності.
В будівлі є спеціальний підйомник та ліфт, щоб без перешкод дістатися до зали або буфету.
Також один раз на місяць в театрі проходить вистава з аудіодискрипцією та титруванням.
Київський академічний театр "Золоті ворота"
Театр працює за принципом "гнучкої зали" і завжди може забезпечити місця для людей на колісному кріслі, але під час купівлі квитка потрібно попереджати про свій візит.
Адміністраторки закладу пройшли спеціальні курси жестової мови й наразі театр працює над можливістю показу спектаклів з аудіодискрипцією та найближчим часом адаптують сайт для людей із порушеннями зору.
Київський академічний театр драми й комедії на лівому березі
Театр має паркомісця для людей з інвалідністю, а також пандуси та поручні на центральному вході до театру.
У жіночих та чоловічих вбиральнях є розкладні пандуси та місця для людей з порушеннями опорно-рухового апарату.
Для людей на кріслі колісному чергові працівники допоможуть підняти колісне крісло на потрібний поверх та облаштують комфортне місце в партері, навіть якщо придбано квитки в бельетажі.
Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка
Театр працює над комплексом заходів, покликаних зробити театр зручним для всіх.
В приміщенні вже з'явились пандус до основної сцени, інклюзивна вбиральня, а у системі продажів на сайті додані спеціальні позначки "інклюзивне місце".
Також у театрі розробляють адаптацію своїх програм для людей з інвалідністю, а саме титрування, аудіодискрипцію вистав та створення програмок шрифтом Брайля.
Київський національний академічний Молодий театр
Вхідна група театру оснащена кнопками виклику персоналу й приставними пандусами. Працівники на постійній основі проходять тренінги з роботи з людьми з інвалідністю та надають супровід за потреби.
В театрі є таблички шрифтом Брайля для зручної навігації простором. Для глядачів на колісних кріслах є крокохід та адаптована вбиральня.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]