Оголосили всіх переможців Міжнародного кінофестивалю "Жінки та світ" — International Film Festival Women and the World (IFFWW). Окрім стрічки "Капеланки. Молитва у пеклі" відзначили фільми "Порцелянова війна" та "Ля Палісіада".
Список переможців оприлюднили на сайті кінофестивалю.
Міжнародний кінофестиваль "Жінки та світ" — International Film Festival Women and the World (IFFWW) проходив у Лондоні з 21 по 23 листопада. У складі журі були міжнародні експерти у сфері кіно, культури та історії, а також активісти, які працюють над темою жінок і війни.
Захід відбувся за підтримки послині Чехії Марі Чатардової та посла України у Великій Британії Валерія Залужного.
"Капеланки. Молитва у пеклі" — документальний фільм-антологія Суспільного, який розповідає історії трьох капеланок що працюють на передовій, підтримуючи військових у найважчі моменти життя — Олену Легенчук, Марину Сердіченко, Олену Жевець.
Стрічка режисерки Олени Кривенко перемогла у категорії "Найкращий повнометражний телевізійний фільм".
Повнометражний дебют Філіпа Сотниченка "Ля Палісіада" переміг у категоріях "Найкращий повнометражний фільм" та "Найкращий режисер".
Події фільму розгортаються в Україні 1996 року — за кілька місяців до підписання протоколу № 6 Європейської конвенції з прав людини. Цей документ скасував смертну кару, яка діяла ще з радянських часів. До цього за кількістю смертних вироків наша держава мала один із найвищих показників у світі.
Драма здобула кілька нагород: перемогла на кінофестивалі в Турині, потрапила до короткого списку на премію Європейської кіноакадемії, а ще стала найкращим повнометражним фільмом фестивалю "Кіноколо". Також Філіп Сотниченко отримав нагороду як найкращий режисер на Міжнародному кінофестивалі в Сараєво.
Саме "Ля Палісіада" представлятиме Україну на премії "Оскар" у 2025 році.
Фільм "Порцелянова війна" режисерів Брендана Белломо й Слави Леонтьєва теж переміг у двох категоріях "Найкращий документальний повнометражний фільм" та "Глядацький вибір".
Стрічка розповідає історію трьох українських художників: Слави Леонтьєва, його дружини Ані Стасенко та їхнього друга Андрія Стефанова. Вони залишалися у Харкові, що з першого дня повномасштабного вторгнення опинився під постійними ракетними обстрілами.
Фільм показує життя митців, які залишаються в місті, борються з ворогом не тільки зброєю (Слава Леонтьєв також був військовим), але й через мистецтво, створюючи порцелянові вироби та прикрашаючи ними зруйновані будинки.
Стрічка уже здобула гран-прі від американського журі в категорії "Документальний фільм" на фестивалі незалежного кіно Sundance.
Також у категорії Best Experimental Short найкращою стала робота українського режисера Микити Кваснікова — кліп Frequency of Love для Ryta Ray.
Почесні відзнаки отримали:
- робота Ксенії Бугрімової Long Story — Short: We Need Home for Ukraine у категорії "Найкращий короткометражний телевізійний фільм";
- акторка Київського національного академічного "Молодого театру" Вікторія Ромашко (Saint Sophia) у категорії "Найкраще виконання".
"Це важливий крок у демонстрації історій жінок у сучасному світі. Ми живемо в час, коли війна, включно з війною проти України, приносить не лише руйнування, але й великі приклади духу та людської сили. Серед тих, хто нас сьогодні надихає, — наші жінки: матері, волонтерки, лікарки, захисниці. Їхні історії — це не лише про біль, але й про боротьбу за наше майбутнє. Цей фестиваль дає голос їм та багатьом іншим жінкам світу. Він виконує важливу місію єдності через силу мистецтва", — говорить про фестиваль посол України у Великій Британії Валерій Залужний.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]