Адвокати Гарві Вайнштейна подали у вівторок позов проти міста Нью-Йорк, стверджуючи, що він отримує неякісне медичне обслуговування в антисанітарних умовах, поки перебуває у вʼязниці.
Про це 27 листопада розповідає AP.
Адвокати колишнього голлівудського продюсера звинувачують тюремний комплекс Rikers Island у в нездатності контролювати стан здоров'я Вайнштейна, який страждає на хронічну мієлоїдну лейкемію і діабет. А також у недбалості, оскільки того утримують у занадто холодному приміщенні та не забезпечують чистим одягом.
"Коли я востаннє відвідував його, я побачив на його тюремному одязі бризки крові, можливо, від крапельниць, одяг, який не прали тижнями, і йому навіть не видали чисту білизну — навряд чи це можна назвати санітарними умовами для людини з важкими захворюваннями", — заявив адвокат Вайнштейна.
Він навіть порівняв умови утримання продюсера з ГУЛАГомРозшифровується російською як "Главное управление исправительно-трудовых лагерей, трудовых поселений и мест заключения". У СРСР у 1934—1956 роках підрозділ НКВС, який керував системою виправничо-трудових (офіційна назва у 1920-х роках — концентраційних) таборів..
Вайнштейн кілька разів потрапляв до лікарні у 2024 році - у квітні та у липні, через проблеми зі здоровʼям — він лікувався від ускладнень діабету, високого тиску, COVID-19 і рідини в серці та легенях Адвокати зазначають, що його щоразу повертали до вʼязниці до того, як продюсер повністю одужував.
Продюсер вимагає від міста відшкодування збитків у розмірі 5 мільйонів доларів.
В'язницю на острові Райкерс планують закрити у 2027 році, але місто Нью-Йорку поки перенесло терміни закриття.
Хто такий Гарві Вайнштейн і у чому його звинувачують
Гарві Вайнштейн — американський кіновиробник, відомий як співзасновник та голова кіностудії Miramax Films. Він був лауреатом премій "Оскар" і BAFTA за фільм "Закоханий Шекспір" та вважався одним із найвпливовіших продюсерів Голлівуду.
У 2017 році кілька акторок звинуватили його у сексуальних домаганнях. Серед них були Ешлі Джад, Гвінет Пелтроу, Анджеліна Джолі, Кара Делевінь та інші. Саме з цього й почався рух #MeToo, спрямований проти сексуального насильства.
24 лютого 2020 року суд присяжних визнав Вайнштейна винним у незаконних діях сексуального характеру та зґвалтуванні третього ступеня і його засудили його було засуджено до 23 років тюремного ув'язнення.
Вайнштейн також був визнаний винним у сексуальних злочинах у Лос-Анджелесі й засуджений там до 16 років ув'язнення.
Нині Вайнштейн перебуває під вартою у нью-йоркській тюрмі, оскільки апеляційний суд скасував обвинувальний вирок за зґвалтування, винесений у 2020 році.
Там визнали, що суддя завдав шкоди Вайнштейну "неналежними рішеннями", зокрема дозволивши свідчити жінкам, які не були частиною справи. Повторний розгляд справи має відбутися у 2025 році. Продюсер усе заперечує.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]