Хто з представників культури потрапив до списку найвпливовіших українців від журналу Focus

Хто з представників культури потрапив до списку найвпливовіших українців від журналу Focus

Хто з представників культури потрапив до списку найвпливовіших українців від журналу Focus
.

14 грудня журнал "Фокус" опублікував новий щорічний рейтинг "100 найвпливовіших українців". Автори рейтингу зазначають, що в цьому році впливовість цілком перемістилася до коридорів Офісу президента. Але в список потрапили й представники української культури.

Найвищу позицію в рейтингу (№66) з представників культури посів Олександр Ткаченко – медіаменеджер, колишній гендиректор групи каналів "1+1 Media", а з червня 2020 року – міністр культури та інформаційної політики України.

94-й рядок у рейтингу посіла Юлія Федів, виконавча директорка Українського Культурного фонду. Видання вказує, що за три роки існування УКФ став впливовою інституцією і підтримав +1685 культурних проєктів на суму 1,5 млрд грн. З них – 900 млн грн у 2020 році.

На позицію нижче – №95 – Ірма Вітовська-Ванца, актриса театру і кіно, продюсерка. Цього року найбільш популярна робота Вітовської пов'язана з фільмом "Мої думки тихі" Антоніо Лукича. Картина отримала ряд почесних премій на кінофестивалях, а восени права на показ фільму купила стрімінгова платформа HBO Europe.

На 96-му місці – Марина Кудерчук, голава Держкіно. "Фокус" пише, що попри недавнє призначення на посаду Кудерчук швидко включилася в роботу відомства, а з недоліків вказує на рідкісне публічне висловлювання щодо проблем галузі.

На передостанньому, 99-му рядку рейтингу – Наталка Ворожбит, драматургиня, сценаристка і режисерка. У цьому році вона відзначилася двома гучними проєктами – серіалом "Спіймати Кайдаша", сучасною інтерпретацією класичного твору Івана Нечуй-Левицького, і прем'єрою дебютного фільму "Погані дороги".

На завершальному, 100-му, місці – співачка Оля Полякова, яка "займає унікальну нішу іронічної попспівачки на українській сцені". "Фокус" пише, що в цьому році Полякова відзначилася кліпом "Нічна жриця" (13 млн переглядів на YouTube), проте карантин зірвав співачці гастрольний тур країною.

Читайте також

Ірма Вітовська: "Український кінематограф перестає бути шаблонним"

Чому двоє режисерів відмовилися від нагород Зеленського та куди подівся указ про їхнє нагородження

Цілик, Алієв, Сеітаблаєв, Тихий: яке кіно люблять українські режисери

На початок