Перейти до основного змісту
П'ять фільмів, пов'язаних з Україною, — у кваліфікаційних списках "Оскару 2025", три з них — у документальній категорії

П'ять фільмів, пов'язаних з Україною, — у кваліфікаційних списках "Оскару 2025", три з них — у документальній категорії

"Мирні люди", "Порцелянова війна", фільм про депортованих дітей у списках на "Оскар"
Статуетки премії "Оскар": ілюстративне фото. Фото: Matt Sayles/Invision/AP, File

До кваліфікаційних списків 97-ї премії "Оскар" потрапили п'ять фільмів, зняті Україною або в копродукції з Україною. Зокрема, до кваліфікаційного переліку повнометражних документальних фільмів увійшли три фільми про російсько-українську війну.

Про це йдеться на сайті кінопремії "Оскар".

Кваліфікаційні списки означають, що фільми мають право на подальший розгляд у номінаціях. 21 листопада оприлюднили переліки до таких категорій: "Анімаційний повнометражний фільм", "Документальний повнометражний фільм" та "Міжнародний повнометражний фільм".

Так, до категорії "Міжнародний повнометражний фільм" потрапила стрічка "Ля Палісіада" Філіпа Сотниченка, яку обрали фільмом від України.

Також до кваліфікаційного списку цієї категорії внесли стрічку "Під вулканом" Даміана Коцура — вона представлятиме Польщу. Фільм розповідає про українську родину на початку повномасштабного вторгнення. У стрічці зіграли українські актори: Роман Луцький, Анастасія Карпенко, Софія Березовська і Федір Пугачов.

До кваліфікаційного переліку категорії "Повнометражний документальний фільм" потрапили:

  • "Після дощу: Вкрадені Путіним діти повертаються додому" фільм режисерки й продюсерки Сари Маккартні й продюсерок Саша Одинової, Наталії Лібет, Джордж Чигнелл, Шейли Невінс, Ольги Бесхмельниціної. Розповідає історію того, як повертали викрадених Росією українських дітей. До створення фільму долучився благодійний фонд "Українська Мережа за Права Дитини", що безпосередньо займається поверненням депортованих дітей.
  • "Порцелянова війна" фільм режисерів Брендана Белломо та Слави Леонтьєва. Стрічка розповідає історію трьох українських художників: Слави Леонтьєва, його дружини Ані Стасенко та їхнього друга Андрія Стефанова. Вони залишалися у Харкові, що з першого дня повномасштабного вторгнення опинився під постійними ракетними обстрілами.
  • "Мирні люди" — фільм Оксани Карпович. Це документальна стрічка, яка складається з перехоплених розмов російських військових. Режисерка прослухала 31 годину записів, які раніше публікували в соцмережах СБУ та спецслужб.

Премія "Оскар"

Академію кінематографічних мистецтв і наук заснували 1927 року. Вона об'єднує понад 10 500 найуспішніших митців і лідерів кіноіндустрії. Саме ця організація заснувала і проводить кінопремію "Оскар" з 1927 року. Позолочену статуетку почали вручати з 1939 року, її дизайн розробили художній директор компанії MGM Седрік Гіббонс і скульптор Джордж Стенлі. Це лицар з мечем, що стоїть на кінобобіні з п'ятьма спицями, які символізують п'ять кінопрофесій: акторську, сценаристську, режисерську, продюсерську та технічну.

У 2024 році церемонія нагородження "Оскар" відбулася 10 березня. Найбільше нагород зібрав "Оппенгеймер" — сім (найкращий фільм, найкращий режисер, найкращий актор, найкращий актор другого плану тощо). "Бідолашні створіння" отримали чотири нагороди, зокрема Емма Стоун удруге здобула перемогу в категорії "Найкраща акторка".

Крім того, фільм Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі" здобув першу історичну перемогу для України — стрічка виборола "Оскар" як найкращий повнометражний документальний фільм.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок