Картину з серії L'empire des lumières ("Імперія світла") бельгійського художника Рене Магрітта купили з аукціону за $121 млн. А твір концептуального мистецтва "Комік" італійського художника Мауріціо Каттелана — за $6,2 млн.
Про це розповідають Blоomberg та Associated Press.
Картину художника-сюрреаліста Рене Магрітта продали на аукціоні Christie's у Нью-Йорку. Неназваний покупець заплатив $121 млн, що стало рекордом для робіт художника.
Марк Портер, голова Christie's Americas, назвав продаж "історичним моментом у нашій торговій залі".
Попередній рекорд Магрітта встановили на Sotheby's у Лондоні в березні 2022 року, коли іншу картину із серії продали за $79,5 млн.
Серед музеїв, які володіють творами з цієї серії, — Музей сучасного мистецтва (МоМА) та Музей Соломона Ґуґґенгайма у Нью-Йорку.
Картину представили у межах продажу предметів мистецтва з маєтку покійної дизайнерки інтер'єрів Міки Ертеґун, яка померла в грудні 2023 року у віці 97 років.
За кілька днів на аукціоні Sotheby’s в Нью-Йорку купили роботу художника Мауріціо Каттелана "Комік". Це банан, приклеєний сріблястим скотчем до стіни.
Концептуальний твір продали за $6,2 млн, а переможцем став засновник криптовалютної платформи TRON Джастін Сан.
За ці гроші він отримав сертифікат автентичності, який дає йому право приклеювати банан до стіни скотчем і називати це "Комік", а також інструкції щодо демонстрації роботи. Також він отримає рулон клейкої стрічки та банан, які можна замінювати за потреби.
Сан заявив, що твір "представляє культурний феномен, який поєднує світ мистецтва, мемів і криптовалютної спільноти", і додав, що проіснує він недовго, оскільки збирається з'їсти банан як "частину цього унікального мистецького досвіду, вшановуючи його місце як в історії мистецтва, так і в популярній культурі".
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]