Перейти до основного змісту
Андрій Хливнюк відмовився від премії Магнітського й пояснив чому

Андрій Хливнюк відмовився від премії Магнітського й пояснив чому

Хливнюк відмовився від премії Магнітського: музикант пояснив причину
Андрій Хливнюк. Фото: Facebook / Boomboxfamily

Музикант, фронтмен гурту "Бумбокс" і військовий Андрій Хливнюк відмовився від міжнародної премії у сфері журналістських розслідувань і захисту прав людини в усьому світі імені Сергія Магнітського. Серед інших лауреатів цьогоріч Юлія Навальна.

Про це музикант розповів 17 листопада у Facebook.

Хливнюк подякував журі премії, які помітили його "незначну частину вкладу в перегони за свободу слова і фундаментальні права людини, в межах боротьби за незалежність Української держави".

Однак він не може прийняти нагороду, поки інші лауреати "не впевнені" в потребі надавати Україні озброєння для захисту від російської агресії.

"Втім, як батько двох дітей, що живуть під ракетними ударами, і рядовий Сил оборони України (загін ударних БПЛА патрульної поліції Херсону), я не можу отримати цю нагороду разом з іншими лауреатами, які «не впевнені» в необхідності надавати моїй країні західне озброєння, життєво необхідне для відбиття російської агресії", — зауважив музикант.

Що відомо про премію та цьогорічних лауреатів

Премію імені Сергія Магнітського заснували у 2015 році напередодні шостих роковин смерті російського юриста.

У Росії його заарештували за нібито несплату податків. Незадовго до арешту Магнітський відкрив кілька схем із фіктивного повернення податків на суму 5,4 млрд рублів. А на думку ділових партнерів юриста, він став жертвою змови з метою приховання виявлених ним податкових зловживань правоохоронців.

Магнітський зрештою помер у російському СІЗО. США склали список, до якого внесли усіх ймовірних причетних до його загибелі, та заборонили тим в'їзд на територію країни.

У 2024 році серед лауреатів премії Юлія Навальна, яку нагородили у категорії "Мужність під вогнем".

"Її незмінна стійкість перед обличчям труднощів і відданість місії Олексія щодо досягнення вільної та демократичної Росії просто неймовірні", заявив засновник премії, голова фонду Hermitage Capital Вільям Браудер.

Також нагородили Губада Ібадоглу (Gubad Ibadoghlu), який викладав у Лондонській школі економіки й був заарештований в Азербайджані. Його звинувачують у незаконних грошових переказах з Азербайджану до Великої Британії.

Премію отримала й афганська журналістка Захра Джойя, яка була змушена втекти з країни після повернення до влади талібів у 2021 році. У вигнанні вона керує компанією Rukhshana Media, яка розповідає історії афганських жінок.

У 2018 році премію отримав український режисер Олег Сенцов.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок