Цифрова агенція Linza запустила віртуальну експозицію "Музею вкраденого мистецтва", що наповнена культурною спадщиною Маріуполя: драмтеатром, вітражами палацу культури "Маркохім", мозаїками, картинами Архипа Куїнджі та елементи експозицій Маріупольського краєзнавчого музею.
Про це в Instagram повідомляє Skeiron.
У "Музеї вкраденого мистецтва" експонуються цифрові копії викрадених, знищених або зниклих безвісти через російську агресію творів мистецтва, об'єктів культурної спадщини.
Віртуальна галерея музею наразі містить культурну спадщину Маріуполя, однак його розширять зображеннями постраждалої культурної спадщини Херсонщини, Сумщини, Чернігівщини, Харківщини, Донеччини, Луганщини та Криму.
У музеї, за принципом відеогри з камерою від третьої особиЯк у відеогрі GTA або Assassin's Creed, камера перебуває трішки вище і позаду персонажа, можна ходити за допомогою віртуального персонажа, оглядати культурні артефакти, залазити на них, читати описи експозицій та слухати аудіогіди. Наразі віртуальний музей доступний англійською чи німецькою мовами.
У метавсесвіті музею зараз зображені:
- 3D-модель драмтеатру, створена командою Skeiron;
- образотворчі роботи українського художника Архипа Куїнджі;
- маріупольські мозаїки, вітражі палацу культури "Макрохім",
- фонди маріупольського краєзнавчого музею: половецькі баби, зразки тисячолітнього посуду, бронзовий людиноподібний амулет, зразки стародавніх монет.
- а також синьо-жовтий в'їзний дорожній напис "Маріуполь".
Проєкт реалізували цифрові агенції Enqo і Linza.
Що відомо про Маріупольський драматичний театр
- Росіяни 16 березня знищили Маріупольський драмтеатр, де ховалися сотні людей і де видимими з неба літерами було написано "Діти". За інформацією пресслужби міської ради, під завалами загинули близько 300 людей.
- Кількість загиблих внаслідок авіаудару російської армії по Маріупольському драмтеатру 16 березня є вдвічі більшою за ту, що надала українська влада: замість 300 людей йдеться вже про щонайменше 600 загиблих. Про це йдеться у розслідуванні Associated Press.
- Російські окупанти проводять розкопки розбомбленого драмтеатру у Маріуполі. Про це свідчать супутникові знімки американської компанії Maxar Technologies. У зв'язку з масовою відмовою маріупольців брати участь до розбору завалів окупанти залучили робітників МНС Росії
- Російські військові завершили розбирати завали драмтеатру в Маріуполі та відкрили територію. Тепер встановити точну кількість загиблих неможливо.
- А львівська студія Skeiron запустила проєкт #SaveMariupolHeritage, де першою роботою став 3D-тур Маріупольським драмтеатром.
Доповнено 20 листопада: експозицію запустила агенція Linza, у попередній версії новини йшлося, що експозицію запустив проєкт Skeiron.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]