Перейти до основного змісту
"Чергова спроба гуманізувати Росію": у МЗС відреагували на фільм російського режисера на фестивалі у Таллінні

"Чергова спроба гуманізувати Росію": у МЗС відреагували на фільм російського режисера на фестивалі у Таллінні

МЗС, фільм російського режисера на кінофестивалі у Таллінні, реакція
Кадр із фільму "Глухі коханці" Бориса Гуца. Кадр із фільму

Міністерство закордонних справ відреагувало на внесення до програми Талліннського кінофестивалю "Темні ночі" фільму російського режисера Бориса Гуца. Відомство закликало організаторів переглянути можливість скасувати покази стрічки.

Про це МЗС оголосило 12 листопада у офіційному акаунті в Х.

"Воєнні злочини не можуть бути виправдані. Чергова спроба гуманізувати Росію як агресора та відбілити її, використовуючи культуру як інструмент, викликає розчарування", — йдеться у повідомленні.

Відомство також подякувало за можливість представити українські фільми на міжнародному майданчику. Однак і закликало переглянути можливість брати участь у програмі фільму російського режисера Бориса Гуца "Глухі коханці" (Deaf Lovers).

реакція мзс на російський фільм у таллінні
Заява МЗС із закликом прибрати російський фільм з програми кінофестивалю у Таллінні. Скриншот зі сторінки в X (Twitter)

Талліннський кінофестиваль "Темні ночі" (PÖFF) щорічно проходить в Естонії з 1997 року. У 2024 році він відбудеться з 8 по 24 листопада. Загалом до програми увійшли 185 фільмів з 73 країн світу. Також він окремо представить спеціальну програму Standing with Ukraine, до якої потрапив і фільм "Глухі коханці" (Deaf Lovers).

Сюжет розгортається довкола росіянина та українки, які зустрічаються у Стамбулі. Міхкель Мьольман, автор програми фестивалю "Темні ночі" навіть зазначив, що це "найкращий фільм останніх років про війну та кохання".

Участь стрічки викликала бурхливу реакцію у соцмережах, зокрема українці висловили своє обурення внесенням до програми такої стрічки.

Держкіно у власній заяві зазначило, що показ російських фільмів "несе ризик пропаганди, яка виправдовує агресію і може бути частиною інформаційної стратегії агресора".

Лист-звернення до організаторів оприлюднило і Суспільне Мовлення.

"Повністю поважаючи право фестивалю формувати свою програму на основі принципів недискримінації, плюралізму думок і мистецької свободи, ми рішуче закликаємо організаторів фестивалю переглянути своє рішення і виключити цей фільм з конкурсної програми, а також відмовитися від будь-яких подальших показів", — йдеться у повідомленні.

До цих заяв приєднався й Одеський міжнародний кінофестиваль.

"Агресія Росії проти України триває, і однією зі складових цієї війни є інформаційна та культурна пропаганда, яку веде агресор, зокрема, за допомогою кінематографу. Престижний міжнародний кінофестиваль не може бути платформою для пропаганди, яка виправдовує агресію і видає агресора за жертву", — йдеться у заяві ОМКФ.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок