Перейти до основного змісту
"Найбільший британський художник за останні 75 років": помер британсько-німецький митець Френк Ауербах

"Найбільший британський художник за останні 75 років": помер британсько-німецький митець Френк Ауербах

Френк Ауербах
Френк Ауербах у своїй лондонській студії, 2001 рік. Tate/Національна портретна галерея/Кевін Девіс

У віці 93 років помер британсько-німецький художник Френк Ауербах. Він у дитинстві виїхав до Британії з нацистської Німеччини та вважався одним із найвидатніших художників свого часу.

Про це 12 листопада розповідає The Guardian.

Джеффрі Партон, директор галереї Ауербаха Frankie Rossi ArtProjects, повідомив: "Френк Ауербах, один із найвидатніших художників нашого часу, мирно помер рано вранці в понеділок, 11 листопада, у своєму будинку в Лондоні. Ми втратили дорогого друга і видатного художника, але втішаємося тим, що його голос буде резонувати з наступними поколіннями".

"Найбільший британський художник за останні 75 років": помер британсько-німецький митець Френк Ауербах
Франк Ауербах, "Голова Катерини Ламперт II", 1985. Вугілля та крейда, папір. Marlborough Fine Art

Концептуальний художник і живописець Майкл Крейг-Мартін також сказав, що новина про смерть митця "страшенно сумна": "Він був такою важливою постаттю, яка створювала абсолютно прекрасні картини, малюнки і скульптури".

Лауреат премії Тернера Марк Воллінгер сказав виданню, що Ауербах був "надзвичайно важливою і впливовою фігурою" у світі мистецтва і "справді великим, значущим художником, який слідував своїй відданості та баченню аж до кінця".

Американський відеохудожник і кінематографіст Артур Джафа зазначив, що митець — "найбільший британський художник за останні 75 років".

Шон Скаллі, який двічі був номінований на премію Тернера, теж висловився щодо смерті Ауербаха: "Френк, як і багато інших великих художників, походив з небезпечного середовища, де був і жорстокий антисемітизм. Його вірність своєму предмету, яким була складна людська голова, і велична природа, породили нав'язливу оригінальність".

"Найбільший британський художник за останні 75 років": помер британсько-німецький митець Френк Ауербах
Френк Ауербах, "Голова E.O.W.", 1959–1960. Tate

Що відомо про Френка Ауербаха

Кар'єра Ауербаха охоплює сім десятиліть. Він був відомий своїми портретами, а також унікальним способом створення робіт — неодноразово зішкрябував фарбу з версій, якими був незадоволений.

Френк Гельмут Ауербах народився в Німеччині у квітні 1931-го. Під впливом британської письменниці Айріс Оріго батьки відправили його до Британії у 1939 році разом із кількома іншими єврейськими дітьми, щоб врятувати від нацистів.

Самі батьки залишилися в Німеччині й загинули в концентраційному таборі Аушвіц у 1942 році.

Завдяки спонсорській підтримці митець відвідував Банс Корт у Кенті, прогресивну школу-інтернат для дітей єврейських біженців. Саме там розкрився його талант до образотворчого та драматичного мистецтв.

Пізніше він навчався у Королівському коледжі мистецтв та інших художніх школах Британії.

Перша персональна виставка Ауербаха відбулася в Лондонській галереї витончених мистецтв у 1956 році. Деяких відвідувачів не вразило надмірне використання фарб, але критик Девід Сильвестр назвав її "найбільш захопливою і дивовижною першою персональною виставкою англійського художника з часів Френсіса Бекона в 1949 році".

Ауербах представляв Британію на Венеційській бієнале у 1986 році, розділивши приз "Золотий лев" із німецьким художником Зігмаром Польке.

Його роботи виставлялися у Музеї Ван Гога в Амстердамі, Єльському центрі британського мистецтва, Національній британській галереї тощо.

У 2015 році лондонська галерея Tate влаштувала велику ретроспективу робіт Ауербаха спільно з Боннським музеєм мистецтв.

Девід Бові купив його картину "Голова Герди Бем" до своєї приватної колекції. Після його смерті її виставили на аукціон, де продали за 4,7 мільйона доларів.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок