Перейти до основного змісту
Microsoft і Ватикан створили 3D-копію базиліки Святого Петра за допомогою штучного інтелекту

Microsoft і Ватикан створили 3D-копію базиліки Святого Петра за допомогою штучного інтелекту

Базиліка Святого Петра, оцифрування, штучний інтелект, проєкт Microsoft і Ватикану
Модель базиліки Святого Петра. Microsoft

Ватикан та компанія Microsoft відтворили базиліку Святого Петра у цифровому форматі за допомогою штучного інтелекту. Для цього команда зробила понад 400 000 фотографій споруди. А вже у січні 2025 року школярі з усього світу зможуть досліджувати базиліку на ігровій навчальній платформі Minecraft Education.

Про це 12 листопада розповідає EuroNews.

"Це буквально один із найбільш технологічно просунутих і складних проєктів такого роду, який коли-небудь здійснювали", — сказав президент Microsoft Бред Сміт.

Папа Франциск подякував команді Microsoft та працівникам базиліки, відповідальним за проєкт, і висловив своє захоплення тим, як сучасні технології допомагають поширювати стародавню віру і зберігати частину світової спадщини — базиліка у 2026 році відзначатиме 400-річчя від свого освячення.

Кардинал Мауро Гамбетті, протоієрей базиліки, зазначив, що ідея оцифрувати споруду виникла, коли він і Бред Сміт разом дивилися на статую Мікеланджело "П'єта" в базиліці у 2022 році й вирішили, що було б важливо поділитися цими древніми та цінними творами мистецтва в"зрозумілий і доступний" для більшої кількості людей спосіб.

Щоб створити 3D-версію базиліки Святого Петра, команда французького проєкту Iconem зробила понад 400 000 зображень із високою роздільною здатністю, використовуючи передові методи фотограмметрії.

Загалом було зібрано 20 петабайтПетабайт — кратна одиниця вимірювання кількості інформації, що дорівнює 250 стандартним (8-бітним) байтам або 1024 терабайтам. даних, для запису яких знадобилося б майже 5 мільйонів дисків. Сміт зазначив, що якщо скласти їх докупи, то вийде стовп висотою 6 кілометрів.

Тому для того щоб зібрати всі ці фотографії воєдино, була використана складна технологія штучного інтелекту. Вона настільки нова, що два роки тому, коли починався проєкт, її навіть не існувало.

Зображення, створене штучним інтелектом на основі фотограмметричних даних Iconem, покращили візуалізацію як інтер'єру, так і екстер'єру базиліки, даючи відвідувачам змогу досліджувати кожну складну деталь з будь-якої точки світу.

Тому тепер всі охочі можуть дослідити базиліку зверху донизу, а працівники базиліки можуть виявити раніше невидимі тріщини, відсутні плитки або інші потенційні ремонтні роботи, які потребують втілення.

собор святого петра ші
Процес створення моделі базиліки. Microsoft

собор святого петра ші
Модель базиліки Святого Петра. Microsoft

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок