Перейти до основного змісту
Зниження доходів і менша кількість книжок: як піратство шкодить аудіокнижкам

Зниження доходів і менша кількість книжок: як піратство шкодить аудіокнижкам

Ексклюзивно
Піратство шкодить аудіокнижкам в Україні
Аудіокнижки. Unsplash/distingue

Виробники аудіокнижок називають піратський контент однією з проблем у сфері, що знижує доходи офіційних платформ та підриває стимул для правовласників.

Цим для матеріалу Суспільне Культура поділилися керівниця Megogo Audio Катерина Котвіцька та директорка "Абуку" Катерина Аврамчук.

Котвіцька розповіла, що у Megogo працює відділ боротьби з піратством, який займається блокуванням піратського контенту на різних майданчиках. Також, за її словами, платформа намагається підвищувати обізнаність слухачів про переваги легальних аудіокнижок.

Вона додає, що Megogo також одразу повідомляє колегам чи партнерам про те, що побачили незаконно озвучені книжки, на які вони мають ексклюзивні права.

"Шкода, що часто аматорські озвучки на YouTube взагалі ігнорують факт крадіжки, вважаючи нормальною практикою читати книжки уголос, і через це знижуючи доходи акторів та видавництв", — пояснює Котвіцька.

Катерина Аврамчук погоджується, що через створення і поширення нелегальних аудіокнижок на YouTube чи в Telegram автори недоотримують роялті, а також деякі правовласники відмовляють у створенні аудіоверсії книжки через поширене піратство.

"Нині боротьба з піратством займає багато часу — або ж взагалі неможлива. Наприклад, можна написати скаргу до YouTube на певну піратську аудіокнижку, але книжковим платформам треба доводити право власності на цей твір. Та й відловлювати піратські видання важко, а в Telegram — взагалі нереально (...) На мою думку, з цим можна боротися на рівні законодавства: зробити штрафи за порушення авторського права відчутними. І головне — забезпечити виконання цього законодавства", — каже Аврамчук.

Про те, яким є ринок аудіокнижок в Україні — читайте у матеріалі Суспільне Культура.

Про те, яким є ринок аудіокнижок в Україні — читайте у матеріалі Суспільне Культура.Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок