Перейти до основного змісту
У Канаді заборонять TikTok? Уряд хоче закрити офіс компанії в країні через ризики для нацбезпеки

У Канаді заборонять TikTok? Уряд хоче закрити офіс компанії в країні через ризики для нацбезпеки

Уряд Канади вимагає від TikTok закрити офіс в країні через ризики для нацбезпеки
TikTok: ілюстративне фото. Getty Images

Уряд Канади вимагає закрити офіс китайської компанії TikTok у країні. Там вважають, що її діяльність має ризики для національної безпеки. При цьому громадяни все ще зможуть користуватися застосунком. У TikTok заявили про намір оскаржувати вимогу в суді.

Про це 6 листопада розповідає Reuters.

Міністр промисловості та інновацій Канади Франсуа-Філіп Шампань заявив, що уряд вживає заходів, щоб усунути конкретні ризики для національної безпеки, пов'язані з діяльністю китайської компанії ByteDance Ltd (власника TikTok) в Канаді.

Рішення уряду було ухвалене відповідно до Закону про інвестиції в Канаді, який дозволяє переглядати іноземні інвестиції, що можуть завдати шкоди національній безпеці. А також ґрунтується на доказах, зібраних під час перевірки, та рекомендаціях урядових партнерів.

"Уряд не блокує доступ канадців до TikTok або можливість створювати контент. Рішення використовувати застосунок чи платформу соціальних мереж є особистим вибором кожного. Важливо, щоб канадці дотримувалися належних практик кібербезпеки", — йдеться у його заяві.

Раніше в країні урядовцям заборонили встановлювати TikTok на службових пристроях. Тоді уряд заявив, що застосунок "становить неприйнятний рівень ризику для приватності та безпеки".

Як на вимогу Канади відреагували у TikTok

У TikTok заявили, що мають намір позиватися.

"Закриття канадських офісів і знищення сотень добре оплачуваних робочих місць не є ні в чиїх інтересах, а сьогоднішній наказ про припинення роботи зробить саме це", — йдеться у їхній заяві.

Також представники компанії заявили, що попри все канадці й далі матимуть доступ до платформи.

Заборона публікувати посилання на новини у соцмережах

У 2023 році у Канаді почали вимагати від технологічних компаній укладати угоди з канадськими видавцями новин і платити їм за використання їхнього контенту. У відповідь на це компанія Meta почала блокувати доступ до новин у Facebook та Instagram у країні.

Компанія заявила, що канадське законодавство "неправдиво відображає цінність, яку отримують новинні видання, вирішуючи використовувати наші платформи".

Втім, одразу кілька досліджень виявили, що після такого рішення популярність фейків і людей, які у них вірять, стрімко зросла.

Зокрема, дослідження NewsGuard, проведене для Reuters, показало, що кількість вподобайок, коментарів і поширень даних, що походять із "ненадійних" джерел, зросла у Канаді до 6,9 % за 90 днів після заборони (до цього їх було близько 2,2 %).

Дослідники вважають, що відсутність новин у соцмережах та збільшення взаємодії користувачів з неперевіреним контентом потенційно можуть впливати на політичні процеси в країні.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок