Перейти до основного змісту
У жовтні ще 10 пам'яток культурної спадщини постраждало від російської агресії, тепер їх 1179: Мінкульт

У жовтні ще 10 пам'яток культурної спадщини постраждало від російської агресії, тепер їх 1179: Мінкульт

Держпром постраждав внаслідок російської агресії, усього пошкоджено 1179 памʼяток
Будівля Держпрому, яка постраждала внаслідок російського авіаудару, 28 жовтня 2024 року. Telegram/Zelenskiy / Official

Кількість пошкоджених пам'яток культурної спадщини через російську агресію знову зросла. Тепер таких об'єктів 1179: деякі з них пошкоджені кілька разів, зокрема й після відбудови.

Про це 4 листопада повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.

У МКСК зазначили, що за жовтень загальна кількість постраждалих пам'яток культурної спадщини регіонів зросла на 10 одиниць і наразі становить 1179 об'єктів.

З них національного значення — 120, місцевого — 990, щойно виявлених — 69.

Повторні влучання у пошкоджені раніше пам'ятки відбулися в Запорізькій, Харківській, Херсонській та Дніпропетровській областях. Нові — в Донецькій, Харківській, Херсонській та Запорізькій областях.

Найбільше постраждалих пам'яток у Харківській (316) Донецькій (163) та Херсонській (157) областях.

Але оскільки майже вся територія Луганської та значні частини територій Запорізької, Донецької та Херсонської областей перебувають у тимчасовій окупації, неможливо визначити точну кількість пошкоджених чи зруйнованих пам'яток.

Раніше Суспільне розповідало, що США виділили $1 млн для захисту культурної спадщини України. Це фінансування є частиною ширшої програми вартістю $7 млн.

Ця ініціатива є важливим кроком у зміцненні міжнародного партнерства, спрямованого на збереження української культурної спадщини, яка перебуває під загрозою з 2022 року.

Посилений захист від ЮНЕСКО

У 2023 році 25 об'єктів України додали до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом.

Серед них собор Святої Софії у Києві, обсерваторія КНУ імені Шевченка, каньйон у Кам'янці-Подільському, дендрологічний парк "Софіївка", Держпром, могила Тараса Шевченка і будівля Одеського національного академічного театру опери та балету.

Посилений захист — це механізм, встановлений Другим протоколом 1999 року до Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту 1954 року. Його головна мета — забезпечити повний та ефективний захист культурних цінностей під час міжнародних або неміжнародних збройних конфліктів.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок