Гонкурівську премію, найвищу літературну нагороду Франції, отримав роман "Гурії" письменника алжирського походження Камеля Дауда. Усього у короткому списку було 4 претенденти.
Про це 4 листопада повідомляє Le Figaro.
Камель Дауд здобув нагороду в першому турі, набравши шість голосів.
"Це книга, що поєднує ліризм і трагедію, і дає голос стражданням, пов'язаним з темним періодом в історії Алжиру, особливо стражданням жінок. Цей роман показує, якою мірою література, з її свободою досліджувати реальність та емоційною насиченістю, може простежити інший шлях пам'яті поряд з історичним наративом народу", — йдеться у поясненні журі.
З цим романом Дауд вдруге потрапив до фінальної четвірки Гонкурівської премії.
Про що роман Дауда
Роман "Гурії" — це історія алжирської дівчинки Оби, жертви громадянської війни, що тривала в Алжирі із 1992 по 2002 рік. Через поранення вона не може говорити.
Книжка робить її автора першим алжирським лауреатом Гонкурівської премії, хоча книга заборонена в самому Алжирі. Роман нібито порушує статтю Хартії миру й національного примирення, яка забороняє "розʼятрювати рани національної трагедії".
Саме так називають громадянську війну, що точилася між ісламістськими угрупованнями та алжирською армією з 1992 по 2002 рік і забрала від 60 000 до 200 000 життів, а тисячі людей досі вважаються зниклими безвісти.
"Це твоя мрія, оплачена твоїми роками життя. Моєму покійному батькові. Моїй матері, яка ще жива, але нічого не пам'ятає. Не існує слів, щоб висловити справжню подяку", — написав сам Дауд у Х.
Що відомо про Гонкурівську премію
Гонкурівська премія — це літературна премія, яку присуджують авторам за прозові тексти французькою мовою.
Її вручають щорічно з 1903 року за рішенням Гонкурівської академії, до складу якої належать відомі французькі літератори. Грошова винагорода премії є символічною і становить усього 10 євро (близько 450 гривень).
Однак вона дає лауреатам репутацію та відкриває шлях до визнання і вигідних пропозицій від видавництв з великими тиражами.
Всього за життя автор чи авторка може отримати Гонкурівську премію тільки один раз. Тільки Ромен Гарі зміг отримати її двічі — за роман "Обіцянка на світанку" та за книгу "Життя попереду", опубліковану під псевдонімом Еміль Ажар. Обман розкрився лише після смерті письменника.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]