Міністерство культури та стратегічних комунікацій (до вересня 2024 року — Міністерство культури та інформаційної політики) неефективно витратило понад 500 млн грн на керівництво та управління у сфері культури у період 2020–2023 років.
Про це 29 жовтня повідомила пресслужба Рахункової палати.
"Упродовж проаналізованого періоду Мінкультури безсистемно та неефективно використало на керівництво та управління у сфері культури та інформаційної політики 521,8 млн гривень", — йдеться у звіті.
Рахункова палата зазначає, що Мінкульт не зміг забезпечити виконання запланованих цілей, зокрема створення єдиного культурного простору, доступу громадян до культурних послуг та зменшення обсягів маніпулятивного контенту.
Водночас було розроблено лише 31 % від запланованих на 2023 рік нормативно-правових актів. Це і Стратегія розвитку культури та план заходів з її реалізації, і окремі документи, які б визначали перспективи та пріоритетні напрями розвитку у сфері інформаційної безпеки.
Структурні підрозділи Мінкульту виконали лише 40 % заходів з реалізації державної політики у сфері культури.
Одна з причин — "низька якість управління".
"Критичний брак управлінських кадрів та неналежна компетенція фахівців з питань реформ призвели до неефективного використання 58,4 млн грн на виплату надбавок. Окрім того, міністерство не забезпечило належного контролю за управлінням державними об'єктами, що спричинило розбіжності у фінансових звітах на суму 9,8 млрд грн", — йдеться в повідомленні.
Рахункова плата додає, що профільні структурні підрозділи були укомплектовані лише на 25–60 %. А частина фахівців не мала належної компетенції.
Щобільше, за даними Рахункової палати, Мінкульт не аналізує та не контролює ефективність управління об'єктами державної власності. Саме тому виникла розбіжність між даними фінансової звітності Міністерства та інформацією, що подається до Фонду державного майна України.
Серед рекомендацій:
- розробити показники оцінювання якості культурних послуг;
- оновити нормативно-правову базу та забезпечити відповідність даних щодо державного майна;
- забезпечити визначення мети бюджетної програми, яка відповідатиме вимогам чіткості, реальності й досяжності;
- оцінити результати діяльності державних організацій;
- коректно передати до Фонду держмайна дані про вартість майна, яке перебуває управління установ.
Рішення та звіт Рахункової палати будуть передані Верховній Раді та Кабінету Міністрів. Мінкульт наразі не коментував результати аудиту.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]