Перейти до основного змісту
Вхід до паризького Нотр-Даму хочуть зробити платним, щоб "врятувати всі церкви Франції"

Вхід до паризького Нотр-Даму хочуть зробити платним, щоб "врятувати всі церкви Франції"

Міністерка культури Франції хоче стягнути 5 євро за вхід до Нотр-Даму в Парижі: причина
Паризький кадедральний собор Нотр-Дам. Нотр-Дам де Парі офіційний вебсайт

Очільниця міністерства культури Франції Рашида Даті планує запровадити платний вхід до Собору Паризької Богоматері. Очікують, що це приноситиме орієнтовно 75 млн євро на рік, які спрямують на реставрацію релігійних споруд Франції.

Про це повідомляє Euronews.

Даті пропонує, щоб вхід до собору коштував 5 євро.

Вона також хоче підняти з 2026 року вартість відвідин музеїв і національних пам'яток, а також припускає, що негромадяни ЄС повинні платити більше, ніж туристи з паспортом ЄС.

У Франції, яка має великий фонд архітектурної спадщини, багато релігійних споруд занедбані через недостатнє фінансування. Сотні французьких церков потребують консервації та реставрації через загрозу руйнування, це зокрема церква Сен-Сюльпіс у Парижі, Нотр-Дам де л'Епін у Марні та базиліка Сан-Дені в Сан-Дені.

Франція має 42 культурні об'єкти світової спадщини ЮНЕСКО. Це третя у світі найбільша кількість після Італії та Німеччини.

Рашида Даті наголосила в інтерв'ю для Le Figaro, що "платний вхід до Нотр-Даму врятував би всі церкви у Франції". Собор Паризької Богоматері є найвідвідуванішою церквою Франції, до пожежі 2019 року її навідувало 12 мільйонів туристів щорічно.

Міністерка вважає, що за рік вийде збирати 75 млн євро за відвідини Собору Паризької Богоматері. Цю пропозицію також підтримав міністр внутрішніх справ Франції Бруно Ретайло.

Нотр-Дам має відкритися для відвідування 7 грудня після майже п'ятирічної реконструкції, якої храм потребував через пожежу, що спустошила його у 2019 році.

Що відомо про Собор Паризької Богоматері

Собор Паризької Богоматері — головний католицький храм Парижу, який розташований на острові Сіте в річці Сена. Собор заклав архітектор Моріс де Сюлі в 1163 році. Будівництво тривало 180 років і завершилося в 1345 році. Будівля має ознаки романського стилю, але відома за своїми готичними порталами, вітражними трояндами та гаргуйлями.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок