Перейти до основного змісту
TikTok: як Камала Гарріс і Дональд Трамп використовують соцмережу у своїх передвиборчих кампаніях

TikTok: як Камала Гарріс і Дональд Трамп використовують соцмережу у своїх передвиборчих кампаніях

Як Камала Гарріс і Дональд Трамп використовують TikTok у своїх кампаніях
Як Гарріс і Трамп використовують TikTok у своїх кампаніях. Колаж Суспільне Культура

Згідно з дослідженням Pew Research Center, сьогодні 40 % молодих американців віком до 30 років регулярно отримують новини з TikTok, тоді як у 2020 році цей показник становив лише 9 %.

Тому не дивно, що кандидати в президенти Камала Гарріс та Дональд Трамп завели власні акаунти у цій соцмережі, щоб привернути увагу й цих виборців.

Про різницю підходів команд Гарріс і Трампа до TikTok розповідає The New York Times.

В середньому молоді люди проводять у TikTok майже півтори години (80 хвилин) на день. І якщо іншими соцмережами користуються частіше, то "занурення" у відеоконтент застосунку більш тривале.

Саме тому обидві кампанії заполонили соціальну мережу, намагаючись привернути увагу якомога більшої кількості майбутніх виборців.

Кампанія Гарріс публікує контент у TikTok з двох акаунтів: @kamalaharris, більш особистого, і @KamalaHQ, більш вільного акаунта кампанії. У той час як особистий акаунт публікує офіційний контент із мітингів, уривки з інтерв'ю чи кадри із зустрічей з виборцями, то другий можна сплутати зі сторінкою шаленого прихильника кандидатки.

На акаунті є 4,8 мільйона підписників, він публікує меми, засновані на жаргоні покоління Z. Видання зазначає, що так Гарріс ніби виводять за межі формальних рамок, створюючи контент мовою молодого покоління. І так вона руйнує негласний стереотип про те, що політичні лідери — це люди, які недосяжні.

юні тік то блогери
Акаунти кампанії Камали Гарріс у TikTok. скриншот зі сторінки в TikTok

Кампанія Трампа також веде два акаунти в TikTok: особистий акаунт @realdonaldtrump і акаунт кампанії @teamtrump.

Маючи 3,1 мільйона підписників, @teamtrump намагається зруйнувати невидимий бар'єр між політиком і народом за допомогою свого контенту в соціальних мережах. Тут публікують рекламні ролики, а також порізані уривки з інтерв'ю кандидатки від Демократичної партії, скорочені до безконтекстних, принизливих мікромоментів.

А найбільш вірусне відео "Президент Трамп працює в McDonald's" було переглянуто близько 63 мільйонів разів.

Особистий акаунт Трампа є найпопулярнішим у передвиборчій кампанії — за @realdonaldtrump стежить 12,1 мільйона (порівняно з 6,1 мільйона підписників @kamalaharris).

юні тік то блогери
Акаунти кампанії Дональда Трампа у TikTok. скриншот зі сторінки у TikTok

І хоча підписка на кандидата в президенти в TikTok не зовсім є підтримкою цього політика, вважає видання, але по-своєму це свідчить про певну форму прихильності, оскільки кожен акаунт, за яким ви стежите, сигналізує алгоритму застосунку, що ви зацікавлені бачити більше схожого контенту.

Натомість видання Newsweek пише, що за останні два місяці в TikTok з'явилося щонайменше 15 300 антитрампівських відеороликів, які отримали 2,6 мільярда переглядів. За той же період часу з'явилося приблизно 12 500 відео з критикою віцепрезидентки Камали Гарріс, які набрали 1 мільярд переглядів.

Відео з критикою Трампа отримали загалом 270 мільйонів вподобань, поширень або коментарів — більш ніж удвічі більше, ніж 102 мільйони взаємодій з відеороликами проти Гарріс.

"Ці дані показують нам, що молодь думає про кандидатів у президенти, і це виглядає дуже негативно для Трампа", — сказала Шеннон Макгрегор, професорка журналістики та медіа з Північного університету в Чапел-Гіллі.

Водночас видання зауважує, що більша залученість користувачів до критичного контенту не є чимось новим для TikTok, оскільки негативні пости завжди мають більше охоплення.

Законопроєкт про продаж або заборону TikTok у США

Оскільки обидва кандидати у президенти США активно залучають TikTok до своєї кампанії, можна випустити з уваги, що американські політики намагаються заборонити цю соціальну мережу. Навіть сам Трамп намагався ще зробити ще у 2020 році.

В уряді США застосунок підозрюють у тому, що Китай може використовувати його для збору даних користувачів для своїх шпигунських операцій. TikTok уже заборонили на пристроях урядовців у довгому списку країн, зокрема Великій Британії, Тайвані, Новій Зеландії і Україні.

24 квітня 2024 року президент Джо Байден підписав закон про заборону TikTok. Власники застосунку мають або продати його американській компанії, або його заборонять на території країни. На розв'язання цієї проблеми вони мають 9 місяців.

Майже одразу китайська компанія ByteDance опублікувала заяву, що вона не планує продавати TikTok, а головний виконавчий директор TikTok у Сінгапурі Чу Шоу Зі заявив, що він і його команда мають намір боротися із забороною в судах.

"TikTok дає пересічним американцям потужний спосіб бути побаченими і почутими, і саме тому так багато людей зробили TikTok частиною свого повсякденного життя", — заявив він.

Однак і Гарріс, і Трамп заявили, що не планують забороняти TikTok.

"Ми не маємо наміру забороняти TikTok... Нам потрібно розібратися з власником через загрозу національній безпеці", зауважила Гарріс.

Трамп також повідомив, що не збирається забороняти соцмережу і навпаки — прагне її врятувати: "Якщо у вас немає TikTok, у вас є Facebook та Instagram, а це, знаєте, Цукерберг".

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок