Перейти до основного змісту
Фільм про Параджанова від Суспільного отримав відзнаку від глядачів Варшавського кінофестивалю, хто ще перемогли

Фільм про Параджанова від Суспільного отримав відзнаку від глядачів Варшавського кінофестивалю, хто ще перемогли

Варшавський кінофестиваль, назвали переможців, фільм Суспільного про Параджанова
"Сентиментальна подорож до планети Параджанова". Cуспільне

Два українські фільми здобули відзнаки глядацького голосування Варшавського кінофестивалю, а стрічка "Воєнний кореспондент" за української копродукції стала найкращим документальним фільмом.

Про це повідомили на сайті Варшавського кінофестивалю.

Ювілейний 40-й кінофестиваль у Варшаві тривав з 11 по 20 жовтня. Загалом змагалося 139 фільмів з усього світу, зокрема 84 повнометражні та 55 короткометражні стрічки. У програмі було заявлено вісім українських фільмів.

Стрічка "Буча" режисера Станіслава Тіунова стала другою серед художніх фільмів глядацького голосування.

Третє місце серед документальних стрічок посів фільм, створений на замовлення Суспільного, "Сентиментальна подорож до планети Параджанова" режисера Тараса Томенка.

"Буча" — фільм про волонтера, який вивозить людей з тимчасово окупованих росіянами територій Київщини. Стрічка заснована на реальній історії волонтера Костянтина Гудаускаса.

Більшість представлених у фільмі сюжетів відбувалися насправді, а для написання діалогів між російськими військовими використовували оприлюднені записи перехоплень переговорів.

Про що фільм "Сентиментальна подорож до планети Параджанова"

Фільм Суспільного "Сентиментальна подорож до планети Параджанова" розкриває творчий шлях режисера, його боротьбу з радянськими репресіями та унікальне художнє бачення.

Стрічка є омажем українському кінорежисеру та художнику Сергію Параджанову. Стрічка присвячена його сторічному ювілею та створена на основі архівних матеріалів і сюрреалістичних лялькових сцен.

Це вперше фільм Суспільного представлено у конкурсній програмі фестивалю класу А. Над стрічкою працювали режисер Тарас Томенко, продюсери Пилип Іллєнко, Лук'ян Галкін та інші члени творчої команди.

Найкращим документальним фільмом кінофестивалю стала робота Бенджаміна Тучека і Давида Чекалека "Воєнний кореспондент" про воєнного кореспондента "Чеського радіо" Мартіна Доразіна.

Документальна стрічка показує, як Доразін у своїх репортажах спілкується з людьми, які живуть у час, коли довкола них розгортається війна. У фільмі зображений пошук кореспондентом рівноваги між потребою публічного інформування людей та повагою до страждань.

варшавський кінофестиваль
Мартін Доразін записує звуки війни на Донбасі. Instagram/valecny_zpravodaj_film

Що відомо про Варшавський кінофестиваль

Варшавський міжнародний кінофестиваль (Warszawski Festiwal Filmowy (WFF)) — щорічний міжнародний кінофестиваль, який проводиться на початку жовтня у Польщі.

Фестиваль представляє нові фільми світового, європейського та польського кінематографу.

Ядром події став Варшавський тиждень кіно, вперше організований у 1985 році.

Традицією WIFF є те, що фільми-переможці, які не мали польського дистриб'ютора до фестивалю, знаходять його і потім демонструються в польських кінотеатрах.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок