Перейти до основного змісту
Чи варто дітям бути частиною музичної індустрії? Дискусія почалася після загибелі учасника One Direction Ліама Пейна

Чи варто дітям бути частиною музичної індустрії? Дискусія почалася після загибелі учасника One Direction Ліама Пейна

Загибель Пейна почала дискусію чи варто долучати дітей до музичної індустрії
Ліам Пейн позує для фотографів після прибуття на British Fashion Awards у Лондоні, 5 грудня 2022 року. AP/Vianney Le Caer

Після загибелі колишнього учасника One Direction Ліама Пейна розгорілася дискусія щодо дітей в музичній індустрії. Понад 25 000 людей підписали петицію про те, що індустрію розваг потрібно змусити піклуватися та нести відповідальність за добробут артистів.

Про це 21 жовтня розповідає BBC.

Телеведуча і колишня суддя X Factor Шерон Осборн у пості, присвяченому загибелі Пейна, сказала, що він був "просто дитиною", коли "увійшов в одну з найжорсткіших індустрій у світі" і запитала: "Хто був на твоєму боці? Де була ця індустрія, коли ти потребував їх?"

Сама Осборн не була суддею, коли Пейн брав участь у шоу: він вперше пройшов прослуховування у віці 14 років у 2008 році, а через два роки повернувся і став частиною One Direction.

Хоча гурт і досяг неймовірного успіху по всьому світу, сам Пейн визнавав, що це далося йому нелегкою ціною. Він зізнавався, що багато пив, щоб впоратися зі стресом (за 5 років активної кар'єри гурт випустив 5 альбомів та кілька разів вирушав у світові тури), "бо не було іншого способу впоратися з тим, що відбувається".

діи в музичній індустрії
One Direction на гастролях The X Factor Live у 2011 році. Учасники (справа наліво): Зейн Малік, Найл Горан, Ліам Пейн, Луї Томлінсон, Гаррі Стайлз. Fiona McKinlay, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Співак і композитор Брюс Спрінгстін — один із тих, хто заговорили про негативний вплив слави на артистів. В інтерв'ю Daily Telegraph він сказав, що "молоді люди ще не мають внутрішнього потенціалу або внутрішнього «я», щоб захистити себе. Тому вони губляться у багатьох складних і часто болючих [речах]... чи то наркотики, чи то алкоголь, щоб зняти частину цього тиску".

З цим погодився й один із провідних британських авторів пісень Гай Чемберс. Він заявив, що індустрія повинна утримуватися від роботи з виконавцями, яким ще не виповнилося 18 років.

"Я вважаю, що занурення 16-річного підлітка у дорослий світ потенційно може завдати йому шкоди", — сказав він і додав, що варто встановити нові стандарти, зокрема не брати до складу гуртів дітей і підлітків до 18 років.

Ці побоювання поділяє і продюсер Майк Сміт: "Чим довше молода людина може відкласти музичну кар'єру, тим краще". Учасник гурту JLS Оріце Вільямс, який також пройшов X Factor, зауважив, що індустрія досі недостатньо піклується про дітей.

Співак Еоган Куїгг, який брав участь у шоу у 2008 році, теж погоджується з тим, що дітям треба більше підтримки, "бо це мінливий бізнес, особливо зараз, з соціальними мережами".

Ребекка Фергюсон, яка разом із хлопцями з One Directon була учасницею проєкту, у власному пості додає: "Я роками говорила про експлуатацію та наживу на молодих зірках і про наслідки — багато хто з нас досі живе з наслідками і ПТСР".

Ще одна учасниця X Factor, Кеті Вайсель, вже давно виступає за кращу підтримку артистів. Вона назвала музичну індустрію "дуже маніпулятивною, примусовою і деконструктивною", сказавши, що "вона висмоктує душу з людей".

Натомість консультант із музичного менеджменту Маркус Ентоні сказав в ефірі 5 Live, що музична індустрія усвідомлює, що ці проблеми потрібно розв'язувати, тому "на великих музичних заходах та конвенціях проводяться семінари та дискусії про добробут артистів, і ситуація покращується".

Наразі понад 25 000 людей підписали петицію, в якій йдеться про те, що індустрія розваг "повинна бути підзвітною і нести відповідальність за добробут своїх артистів".

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок