Перейти до основного змісту
Скасування фінансування добудови музею Голодомору — велика ганьба для українського суспільства: Дробович

Скасування фінансування добудови музею Голодомору — велика ганьба для українського суспільства: Дробович

Антон Дробович про скасування фінансування добудови музею Голодомору в Києві
Антон Дробович. Суспільне

Скасування фінансування добудови музею Голодомору в Києві — це велика ганьба для української держави та громадянського суспільства — вважає голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович.

Про це він розповів у ефірі програми "Зі своїми по суті".

За словами Дробовича, був заздалегідь затверджений бюджет, який передбачав добудову другої черги музею Голодомору ще у 2023 році. Але окремі "безвідповідальні громадяни" почали поширювати тези, що краще перерозподілити ці кошти на військо, а музей може й почекати.

Він додає, що оскільки кошти на фінансування цивільної частини наших витрат надходять від міжнародних партнерів, то вони не можуть бути спрямовані на військо.

"Але не було нормального слова сильного слова проти, і Офіс президента і Кабінет Міністрів ухвалили рішення таки перерозподілити кошти", — зазначає він.

Дробович вважає, що була потрібна сильна політична воля, щоб взяти на себе цей ризик — провести рішення, не піддаючись на популістські тези.

"Треба підвищувати рівень обізнаності людей, щоб такі фейки не впливали на суспільну думку, на політичні рішення. З іншого боку, в культурі лідерства треба розуміти, коли треба проявити твердість, а коли треба дійсно зрозуміти, що суспільство не відчуває, не хоче і змінити його [рішення]", — вважає очільник Інституту національної пам'яті.

Що відомо про будівництво Музею Голодомору-геноциду

Верховна Рада 14 липня 2023 року погодила надання 573 млн гривень на завершення будівництва другої черги Національного музею Голодомору-геноциду, яке почалося у 2017 році.

Однак у соцмережах викликало обурення виділення коштів на музей під час війни

Тодішній міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що вважає фінансування будівництва доречним. З цим погодилася і в. о. директорки музею Леся Гасиджак.

"Питання будівництва музею, можливо, завжди буде не на часі, на думку декого з наших критиків. Тому що потім на порядку денному буде відбудова країни, житла і тому подібне. І кожного разу через 15 років ми будемо повертатися до того, що ми забули і не знаємо, хто є нашим ворогом, які наслідки співжиття з цим ворогом, як з ним треба боротися, ким він є і які запобіжники треба вжити, щоб подібні злочини не повторювалися в майбутньому", — говорила тоді вона.

Тоді ж у липні Зеленський ветував виділення 573 млн грн на добудову музею Голодомору.

Але пізніше пресслужба музею повідомила, що кошти на добудову виділить уряд Канади.

Завершити будівництво другої черги Національного музею Голодомору-геноциду в Києві планують в середині наступного року. Нині виконано 68 % усіх зовнішніх будівельних робіт.

За словами Гасиджак, тут буде розміщена основна експозиція, зала тимчасових виставок, обладнають фондосховище.

Вона також зазначає, що фінансування будівництва другої черги йде з державного бюджету, але оператором коштів є державне підприємство в системі Міністерства культури.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок