Щоб відкрити українські культурні інституції за кордоном, варто створити умови бізнесу для інвестування: Точицький

Щоб відкрити українські культурні інституції за кордоном, варто створити умови бізнесу для інвестування: Точицький

Микола Точицький про умови створення українських культурних інституцій за кордоном
Микола Точицький. Скриншот із відео

Щоб створити у США осередки української культури, як Український інститут, треба залучати бізнес для фінансування та створювати сучасний контент світового рівня.

Про це міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький розповів у інтерв'ю "Голосу Америки".

За словами Точицького, відкриття інституції, яка б представляла і поширювала українську культуру за кордоном — це непросте завдання, оскільки просто "мати табличку, що це Український інститут, недостатньо".

Слід ще створювати сучасний контент — від філармонії до нової опери, як, наприклад, Метрополітен-опера. Але для цього треба кошти, які зараз країна не може виділяти не тому що в уряді вважають це недоцільним та несвоєчасним, а тому що насамперед необхідно фінансувати фронт.

Тому одним із завдань міністерства є створити партнерства держава — бізнес, оскільки саме бізнеси є основними партнерами таких інституцій, як Ґьоте-інститут або Французький інститут. Тому слід створити такі умови та правові рамки, щоб бізнес інвестував в українську культуру.

"Це має бути абсолютно партнерське ставлення. Якщо ти інвестуєш у культуру, то очевидно, що в тебе мають бути якісь пільги в частині оподаткування, або ж той податок, який ти сплачуєш, якийсь відсоток мав би йти на українську культуру", — зазначив міністр.

Він додав, що культуру треба перетворити на ту м'яку силу, яка стала опором або частиною того опору, який Україна здійснює до агресора.

Крім того, зазначив Точицький, на зустрічі міністрів культури в Неаполі сформувалася коаліція країн, які будуть допомагати Україні спільно творити цей контент — від залучення видатних особистостей, таких як Андреа Бочеллі, чи інституцій, як Метрополітен-опера або Карнегі-гол, до українських митців, які давно й активно працюють за кордоном.

"Я не хотів би гарантувати, що уже завтра ми відчинимо тут [у США] Український інститут, але мій досвід допомагає зрозуміти, що для початку ми маємо створити команду, яка зайде з якісним продуктом, а потім уже ставити будинок. На американській чи європейський лад — там спочатку створюється концепція і під цю концепцію підбираються люди, і уже потім ці люди переїздять і починають творити, виконувати ті завдання, які перед ними стоять", — розповідає міністр.

Він також додав, що у США уже є "серйозні посли нашої культури" і важливо одночасно комунікувати "хто ми і для чого, і чому ми боремося", і водночас не замикатися в просторі "Україна і українці", а створювати багатонаціональний контент.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок