У Києві завершився другий фестиваль "Книжкова країна", який за підрахунками організаторів зібрав понад 73 тисячі людей. У межах події встановили національний рекорд з одночасного читання та обрали найпопулярнішу книгу за версією букблогерів.
Про це Суспільне Культура розповіли організатори.
"Книжкова країна" вже вдруге пройшла на ВДНГ. Фестиваль тривав із 26 до 29 вересня та об'єднав видавців, авторів, культурних діячів, зіркових гостей і тисячі читачів.
Організатори зазначають, що загалом відбулося понад 350 подій. Найпопулярнішими стали:
- презентація книги Ростислава Семківа "Як читати українських класиків";
- автограф-сесія письменника Василя Шкляра, яка тривала більш ніж 3 години;
- музично-поетичний вечір "Метаромантика".
"Цього року ми додали до «Книжкової країни», з одного боку, ще більше інтерактивів — рекорди, премії, зустрічі — а з іншого, поглибили профільні, жанрові напрями. І цей підхід спрацював: рівень відвідуваності, а також відгуки учасників — видавництв, авторів, спікерів — показують нам, що у такого формату є велике майбутнє", — розповідає керівниця фестивалю Людмила Фіть.
Організатори вказують, що заходи відвідало 73 тисячі гостей: їхній середній вік становить 31 рік, але майже кожний четвертий гість — школяр чи студент, а для більшості це був перший книжковий фестиваль.
За попередніми оцінками на фестивалі придбали 86 500 книжок. Дві третини відвідувачів придбали принаймні одну книгу, витративши в середньому близько 800 грн.
Понад 60 % гостей розповіли, що "Книжкова країна" надихнула їх читати більше і майже всі стверджують, що стали щасливішими завдяки фестивальній атмосфері.
Найпопулярнішими книгами на фестивалі стали (за видавництвами):
- Vivat — "Тресс зі Смарагдового моря" (Брендон Сандерсон), "Дрібним шрифтом" (Лорен Ашер);
- "Лабораторія" — "За перекопом є земля" (Анастасія Левкова), "Там, де заходить сонце"» (Олена Пшенична), "Потяг прибуває за розкладом. Історії людей і залізниці" (Марічка Паплаускайте);
- "Ранок" — "Алекс Нептун. Викрадач дракона" (Девід Овен), "Кіт-детектив Альф" (Юліта Ран), "Пес Патрон і великий Т" (Юліта Ран, Катя Підлісна);
- Nasha Idea — "Добраніч, Пунпуне" (Ініо Асано), "Літо, коли помер Хікару" (Мокумокурен), "Життя однієї киці" (Конамі Каната);
- "Жорж" — "Нефритове місто" (Фонда Лі);
- "Ще одну сторінку" — "Діва, матір і третя" (Юлія Нагорнюк);
- "РМ" — "Шість багряних журавлів" (Елізабет Лім);
- ARTBOOKS — "Сім чоловіків Евелін Г’юґо" (Тейлор Дженкінс Рід), "Пачінко" (Мін Джін Лі), "Освічена" (Тара Вестовер);
- Readberry — "Діти вогненного часу" (Катерина Пекур);
- "Книголав" — "Сусідська угода" (Ешлі Елісон);
- "КМ-Букс" — "Маленьке життя" (Ганья Янаґігара);
- "Видавництво" — "Анна, яку я кохала" (Павла Вільна);
- "КСД" — "Зіпсований" (Пенелопа Дуглас);
- "Так" — "Попіл лине до неба" (Нін Ґорман, Матьє Ґібе).
У межах фестивалю відбулася низка благодійних подій, а також представлено шість фондів та організацій: "Лелека-Україна", "Культурний десант", "Гуркіт", "Рій", "Центр рекрутингу сил ТРО" та "Фронт допомоги".
На фестивалі встановили національний рекорд з одночасного читання (114 гостей вголос прочитали вірші Василя Стуса), обрали найпопулярнішу книгу за версією букблогерів ("Жовтолика" Ребекки Кван, видавництва "Жорж"), влаштували родинні читання із зірками: Дантесом, Андрієм Бєдняковим, Анною Завальською та іншими, а також оголосили переможців літературного конкурсу від видавництва "Смолоскип".
Організатори вже оголосили дати фестивалю на наступний рік: весняна "Книжкова країна" відбудеться з 24 по 27 квітня, а осіння — 25–28 вересня.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]