Неподалік колишнього будинку ірландського письменника і драматурга Оскара Вайлда в Челсі (Лондон) за декілька тижнів відкриють пам'ятний бюст. Однак онук письменника Мерлін Голланд засуджує "похмурий" вигляд скульптури.
Про це повідомляє The Guardian.
Шотландський скульптор Едуардо Паолоцці створив чорний бронзовий бюст Вайлда, що лежить на боку, а його обличчя розділене трьома поперечними та одним повздовжним прямокутними елементами.
Мерлін Голланд, британський біограф та редактор, експерт із життя й творчості Вайлда та його єдиний внук, розкритикував нову скульптуру. Бюст мають відкрити протягом найближчих тижнів у громадському саду в Челсі, на південному заході Лондона, поблизу колишнього будинку Вайлда.
Для видання The Observer Голланд сказав: "Я за будь-які інновації в сучасному мистецтві. Але це мені здається неприйнятним. Це виглядає абсолютно жахливо".
За словами онука, скульптура геть не схожа на Вайлда та не передає дотепності драматурга. Натомість, як каже Голланд, скульптура настільки похмура, що глядачі ймовірніше згадуватимуть про трагічний кінець Вайлда, ніж про радість його творів.
"Здається, вона говорить «ось пам'ятник людині, яку суспільство обезголовило». Як ми хочемо його пам'ятати? Веселий, дотепний, захопливий чи вирубаний і обезголовлений за порушення закону того часу? Я знаю, що мені більше подобається", — сказав Голланд.
Оскар Вайлд — в'язень Редінзької тюрми за гомосексуальність
Ірландський англомовний поет, драматург, прозаїк, есеїст Оскар Вайлд у 1890-х став одним із найпопулярніших драматургів Великої Британії. Його найвідомішими творами є "Віяло леді Віндермір" (1892), "Жінка, не варта уваги" (1893), "Саломея", "Ідеальний чоловік" (1895), "Портрет Доріана Грея (1890)".
Вайлд у 1895 році був засуджений, як розповідає BBC, за "грубу непристойність" — фактично за те, що був геєм і мав стосунки з лордом Альфредом Дугласом. Відтак він провів у Редінзькій в'язниці два роки, до 1897-го.
Останні три роки свого життя Вайлд був у вигнанні у Франції, де написав свій останній твір "Балада про Редінзьку в'язницю". У творі описана страта у в'язниці.
Саму Редінзьку в'язницю, де сидів письменник, продали освітній організації.
За мотивами роману Вайлда "Портрет Доріана Грея" Netflix планує зняти серіальну адаптацію.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]