Активісти проєкту "Деколонізація.Україна" надіслали звернення до Львівської міської ради з проханням перейменувати вулицю Аральську іменем письменниці Вікторії Амеліної.
Про це вони повідомили 16 вересня у соцмережах.
Активісти вважають, що оскільки вулиці поруч мають імена письменників Олени Теліги, Олександра Олеся й Олега Ольжича, то вони створять "топонімічний ансамбль".
А назва "Аральська" не має жодного стосунку до Львова й існувала лише тому, що у СРСР було таке море.
Про Вікторію Амеліну
Вікторія Амеліна — українська письменниця та громадська діячка, членкиня PEN Ukraine і правозахисниця. Вона померла внаслідок важких поранень після ракетного обстрілу по Краматорську у червні 2023 року.
У 2014 році вийшов її дебютний роман "Синдром листопаду, або Homo Compatiens". Книжку обрали в десятку найкращих прозових видань за версією премії "ЛітАкцент–2014". Наступного року роман перевидали, і він увійшов до короткого списку Премії Валерія Шевчука.
Вона була засновницею й очільницею Нью-Йоркського літературного фестивалю в місті Нью-Йорк на Донеччині. У жовтні 2023 року Pen Ukraine зібрав півмільйона гривень для продовження діяльності фестивалю після смерті його засновниці.
Також вона брала участь в правозахисній ініціативі та українській громадській організації Thuth Hounds і документувала воєнні злочини росіян. Саме Вікторія Амеліна розкопала закопаний в землі на деокупованій Харківщині щоденник закатованого волонтера і дитячого письменника Володимира Вакуленка та написала передмову до нього.
А в червні 2023 року авторку відібрали для письменницької резиденції Harriman у Парижі: вона мала там продовжувати роботу над книжкою про свідчення злочинів Росії.
У 2024 році італійський медіахолдинг Linkiesta та PEN Ukraine анонсували запуск видавничого дому української та італійської літератури Vika.
Протягом трьох років видавництво хоче опублікувати в Італії переклади 11 класичних українських творів, зокрема Валер'яна Підмогильного, Віктора Петрова-Домонтовича, Лесі Українки, та дві поетичні антології.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]