У День пам’яті жертв Голодоморів UA: КУЛЬТУРА покаже фільм власного виробництва

У День пам’яті жертв Голодоморів UA: КУЛЬТУРА покаже фільм власного виробництва

У День пам’яті жертв Голодоморів UA: КУЛЬТУРА покаже фільм власного виробництва

У суботу, 28 листопада, в День пам’яті жертв Голодоморів телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже фільм власного виробництва "Бабусю, розкажи про Голодомор", а також тематичні програми про одну з найтрагічніших сторінок в історії України. Також дивитися все можна на сайті "Суспільне Культура" у розділі "Онлайн".

"Бабусю, розкажи про Голодомор" — документальна стрічка авторок Олени Зашко та Анни Єресько про трьох жінок, котрі вижили під час Голодомору 1932–1933 років. Історії жінок розказані крізь призму спогадів їхніх нащадків. Як зазначають авторки фільму, важливо не забувати про жахливу трагедію й намагатися зберегти історичну пам’ять, передаючи з покоління в покоління розповіді про події 1930-х років.

Бабуся однієї з героїнь Світлани Заліщук залишила після себе щоденник, в якому занотувала свої спогади про страшні часи. 12-річна дівчинка Вероніка з Умані разом із мамою зняли фільм для проєкту "Осінь на Плутоні 2.0" про свою бабусю Ксеню Логвинюк, яка розповідала, де люди знаходили їжу та як рятувалися від голодної смерті. Ще одна 12-річна героїня фільму Саша не застала свою прабабусю живою, але за розповідями батька відтворила переживання своєї родички.

В День пам’яті жертв Голодоморів UA: КУЛЬТУРА покаже фільм власного виробництва
Саші 12, вона з Олександрії, її бабусю теж звали Олександра. Але коли дівчина народилася, бабуся вже померла. Тож про неї Саша знає лише із розповідей тата.

О 9:05 в ефірі телеканалу UA: КУЛЬТУРА вийде проєкт "Ідемо в музей", в якому ведуча Оля Носко проведе екскурсію Національним музеєм Голодомору-геноциду.

"Спогади свідка Голодомору. Як виживали" — це історія про те, як звичайна жінка Анастасія Гулей свого часу врятувалася від голодної смерті. У невеличкому інтерв’ю вона розповідає, завдяки чому їй, 8-річній дівчинці, вдалося вижити, й згадує людей, які вмирали на її очах.

Фільм норвезького режисера Свейна Беккендала "Відкриваючи Україну: сумна історія" — розповідь про причини Голодомору 1932–1933 років. Чому країна з родючими чорноземами була приречена на голод, страждання та смерть і хто в тому винний?

Проєкт "Голодомор. Світ знав, але мовчав" — спроба зрозуміти, чому прогресивні країни світу відвернулися від України в часи Голодомору. Зарубіжні журналісти та консули, що працювали в Україні в 1930-х роках, бачили й розуміли, що відбувається в селах. Шокуюча інформація ширилася світом, але жодна країна так і не наважилася втрутитися. "Чому?" — питання, яке хвилює й досі.

У документальній програмі "Скільки жертв Голодомору і чи був він штучний" глядачі дізнаються, скільки насправді життів забрала репресивна політика комуністичної партії щодо українців. Багато років радянська влада приховувала справжні дані про кількість жертв, та поступово білі плями історії заповнюються.

Документальний фільм Канадсько-української фундації та об’єднання "Вавилон 13" "Голод до правди" розповідає про схожість методів боротьби проти України сталінської СРСР та путінської Росії. У центрі сюжету — канадська журналістка Реї Клейман, яка 1932 року працювала в Україні. Вона правдиво описала страшні події Голодомору, а радянська влада депортувала її з країни.

Розклад трансляцій 28 листопада на телеканалі UA: КУЛЬТУРА:

  • "Ідемо в музей. Національний музей Голодомору-геноциду" — 9:05
  • "Спогади свідка Голодомору. Як виживали" — 10:05, 12:00, 23:35
  • "Відкриваючи Україну: сумна історія" — 10:15, 12:20
  • "Голодомор. Світ знав, але мовчав" — 11:35, 18:10
  • "Скільки жертв Голодомору і чи був він штучний" — 11:45, 18:50
  •  "Бабусю, розкажи про Голодомор" — 19:45
  • "Голод до правди" — 20:15

Читайте також

Пережила Голодомор. 100-річна Ксенія Логвинюк. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

На початок