Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження "Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання", яке провели цього року на замовлення Українського інституту книги.
3900 респондентів (з яких 2100 дорослих і 1800 дітей) відповіли на 44 запитання про їхні літературні вподобання та звички. З повним текстом дослідження можна ознайомитись за посиланням, а ми розповімо про найцікавіше з результатів:
- 32% респондентів надають перевагу україномовним книжкам, 27% – російськомовним.
- Лише 8% дорослих і 13% дітей щодня читають книжки. Але 34% у 2020 році придбали хоча б одну друковану книжку.
- 20% дорослих полюбляє класичну літературу, 18% захоплюється детективами, а 16% надають перевагу любовним романам. Книги з психології та саморозвитку обирають 15% респондентів, наукові та науково-популярні видання – 14%, а фахову та бізнес-літературу – 12%.
- Також опитування показало, що з початку карантину 23% дітей почали читати частіше, а 16% – рідше. На жаль, серед них 57% читають з примусу батьків.
"Можна сміливо стверджувати, що це дослідження читання — наймасштабніше за останній час: воно охопило практично всі вікові групи, включало не лише масові опитування, але й фокус-групи. [...] Ми нарешті можемо говорити про те, чи змінилися читацькі звички українців за цей період. Переконана, що ці дані будуть корисними для всіх, хто працює у галузі книговидання і культури загалом", – розповіла координаторка дослідження Ірина Батуревич.