Вперше за часи незалежності українці надають перевагу україномовним книжкам

Вперше за часи незалежності українці надають перевагу україномовним книжкам

Вперше за часи незалежності українці надають перевагу україномовним книжкам

Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження "Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання", яке провели цього року на замовлення Українського інституту книги.

3900 респондентів (з яких 2100 дорослих і 1800 дітей) відповіли на 44 запитання про їхні літературні вподобання та звички. З повним текстом дослідження можна ознайомитись за посиланням, а ми розповімо про найцікавіше з результатів:

  • 32% респондентів надають перевагу україномовним книжкам, 27% – російськомовним.
  • Лише 8% дорослих і 13% дітей щодня читають книжки. Але 34% у 2020 році придбали хоча б одну друковану книжку.
  • 20% дорослих полюбляє класичну літературу, 18% захоплюється детективами, а 16% надають перевагу любовним романам. Книги з психології та саморозвитку обирають 15% респондентів, наукові та науково-популярні видання – 14%, а фахову та бізнес-літературу – 12%.
  • Також опитування показало, що з початку карантину 23% дітей почали читати частіше, а 16% – рідше. На жаль, серед них 57% читають з примусу батьків.

"Можна сміливо стверджувати, що це дослідження читання — наймасштабніше за останній час: воно охопило практично всі вікові групи, включало не лише масові опитування, але й фокус-групи. [...] Ми нарешті можемо говорити про те, чи змінилися читацькі звички українців за цей період. Переконана, що ці дані будуть корисними для всіх, хто працює у галузі книговидання і культури загалом", – розповіла координаторка дослідження Ірина Батуревич.

Читайте також

9 книжок, які повернуть вам любов до читання

На початок