Приблизно 1 % людей, які отримують дозвіл на виїзд за кордон від Мінкульту, не повертаються в Україну.
Про це розповів виконувач обов'язків міністра культури Ростислав Карандєєв в інтерв'ю для Суспільне Культура.
Ростислав Карандєєв наголосив, що таких людей небагато — до 1 %. За його словами, Міністерство культури та інформаційної політики встановило "максимально можливі" вимоги до охочих перетнути кордон за сприяння відомства, але "зрадники" все одно трапляються.
"Я схиляюся до того, щоб кожен, хто виїжджає за кордон, писав розписку: мовляв, зобов'язується повернутися, а якщо ні, то готовий прийняти звинувачення в зраді України, і нехай це клеймо ляже на весь його рід. Я не знаю, чи це спрацює, але через вплив на внутрішні підвалини людину можна вберегти від скоєння не дуже доброго вчинку", — прокоментував Карандєєв.
Варто зазначити, що активне обговорення правил для виїзду за кордон від Мінкульту розпочалося, коли комік Андрій Щегель виїхав до Туреччини попри те, що мав три повістки в армію. Стендапер пояснив, що зміг покинути Україну, бо отримав дозвіл на концертну діяльність в іноземній країні від МКІП. Детальніше про цю ситуацію — в матеріалі Суспільне Культура.
Ростислав Карандєєв про мобілізацію та бронювання працівників культури
Нагадаємо, що у квітні Ростислав Карандєєв відреагував на критику з приводу того, що цирки, медіа та інші культурні установи визнають критично важливою інфраструктурою, а їхніх працівників можуть бронювати від мобілізації. Він назвав критику "неповагою до людей сфери, які чесно і якісно роблять свою роботу".
Зокрема, т. в. о. міністра МКІП згадав "Пересувний цирк України", який отримав статус критично важливого підприємства для функціонування економіки в особливий період:
"«Дирекція пересувних циркових колективів України» — не вуличне шапіто, як хтось малює у своїй уяві, а професійний колектив висококласних майстрів своєї справи".
Внаслідок цього обговорення прем'єр Денис Шмигаль доручив профільним міністерствам оновити постанови щодо визначення критично важливих підприємств, за якими бронюють військовозобов'язаних. Прем'єр заявив, що потрібні чіткі та зрозумілі критерії, щоб ні у військових, ні у суспільства не виникало жодних питань, чому ті чи інші люди є заброньованими в державі.
Окрім цього, в червні Ростислав Карандєєв назвав мобілізацію представників української культури "нерівномірною та несправедливою", через що заклади культури змушені або тимчасово зупиняти свою діяльність, або й зовсім зачинятися. Чиновник наголосив, що до цього процесу потрібно підходити більш виважено.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]